logo

11 Temmuz 2013

Aydınlı Motor Tutkunları Avrupa Yollarında

Aydın’da 2006 yılında kurulan Rüzgar Avcıları Motosiklet Fan Kulübü üyesi 6 kişilik grup, 10 ülkeyi kapsayan 15 günlük Avrupa turuna çıktı.

Rüzgar Avcıları üyeleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da maceralı bir yolculukla Avrupa ülkelerinde seyahat ediyor. 15 günde, 10 Avrupa ülkesini gezecek olan Aydınlı motor severler toplam 5 bin kilometre yol kat edecek. Eşleriyle birlikte üç motosikletle Avrupa yollarına düşen motosiklet tutkunları, Yunanistan’dan başlayan yolculuklarını tamamlayarak 18 Temmuz’da Aydın’a dönecek.

Aydın’dan yola çıkan ekip adına açıklama yapan Rüzgar Avcıları Kulübü Yönetim Kurulu üyesi İzzet karamanlı, “05 Temmuz 2013 Cuma günü sabaha karşı saat 05.00’de Aydın’dan hareketle Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Avrupa ülkelerine yola çıkan Rüzgar Avcıları Kulübü üyesi arkadaşlarımız 6 gündür yollarda. 3 motor ve 6 kişiden oluşan ekiple 10 ülkeyi gezecekler. Rüzgar Avcıları Kulüp Başkanı Gökçe Yıldırım’ın da bulunduğu zevkli yolculuğa Ece Koç, Levent Ergun-Nilgün Sevim Ergun, Oktay Toros-Betül Rogop Toros katılıyor” dedi.

9 AVRUPA ÜLKESİNİ GEZİP 5 BİN KİLOMETRE YOL KAT EDECEKLER

15 gün sürecek olan gezide toplam 5 bin kilometre yol kat edeceklerini belirten Kulüp Başkanı Gökçe Yıldırım’da : “Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Slovakya, Çek cumhuriyeti, Avusturya, Sırbistan ve Makedonya’dan oluşan Avrupa ülkeleri gezilerimiz devam ediyor. Bazen çeşitli hava koşulları yaşıyoruz. Gezimiz ve rotamızda zaman zaman dar dağ geçişleri tehlike dolu yollardan oluşuyor. Karpat Dağları ve Tatra Dağı geçişlerimiz var. Ülkemizin bayrağını göğsümüzde taşıyarak gittiğimiz her yere dostluğumuzu götürüyoruz. Yolculuğumuzda sıra dışı herhangi bir sorun yaşamadığımız takdirde, 18 Temmuz perşembe günü Türkiye’ye -Aydına dönmeyi planlıyoruz,” diye konuştu.

 

(İHA)

Share