logo

31 Ağustos 2007

Aydın’da amatör spor kulüplerine maddi yardım yapıldı

Aydın’daki amatör spor kulüplerine, 2007-2008 yılı sezonunda kullanılmak üzere Aydın İl Özel İdaresi bütçesinden 140 bin YTL’lik maddi para yardımı yapıldı. Merkez, Nazilli ve Söke bulunan kulüplere çekleri bugün düzenlenen törenle teslim edildi.
Aydın İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen dağıtım törenine Aydın İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Hakkı Eser, Aydın ASKF Başkanı Baki Aslantaş ve amatör spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.
İl Genel Meclisine, amatör sporculara yardımlarından dolayı teşekkür eden Aydın ASKF Başkanı Baki Aslantaş, gençlerin spor sayesinde kahvehane köşelerinden kurtarılabileceğini söyledi. Spora ve sporculara yapılan yardımın mutlaka yerine ulaşacağını ve bu yardımların karşılığını vereceklerini belirten Aslantaş, “Aydın’da amatör spor kulüplerinin tamamı ekonomik sıkıntı içinde. Yapılan bu yardımlarla bir nebze olsun kulüplerimiz nefes alabiliyor. İki yıl önce görevi devraldığımızda yapılan yardım miktarı 30 bin YTl iken, bu rakam geçen yıl 80 ve bu yılda 140 bin YTL’ye yükseldi. Dağıtılacak para çok fazla bir para değil ama eksiklerin giderilmesi için iyi bir kaynak olacak. Aydın’da antrenman yapacak sahamız yok ve sahalarımız çok kötü durumda. Gençlik Spor Müdürlüğü’nün böyle bir kaynağı olmadığı için kendi imkânlarımızla bu sorunları aşmaya çalışıyoruz.” dedi.
Törende konuşan İl Genel Meclisi Eser de, Aydın İl Genel Meclisi olarak gençlere yapılan yardımın ne kadar önemli olduğunu bildiklerini dile getirdi. İl Özel İdaresi olarak belediye sınırları dışında kalan bölgelere hizmet götürmek, sosyal ve kültürel hizmetlere destek vermek için çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Eser, Aydın’daki mevcut potansiyeli ayağa kaldırmak için harekete geçtiklerini kaydetti. Amatör kulüpler için ayrılan ödeneği iki yılda önemli ölçüde artırdıklarını açıklayan Eser, “Kulüplerimizin ayakkabı ve giysi ihtiyaçlarını sponsorlarla karşıladığı bize iletildi. Yapılacak maddi yardımının daha yararlı olacağını öğrenince bu yönde bir yardım yapmaya karar verdik. Kendimde yılarca amatör kulüplerde top oynadığım için durumunuzu çok iyi biliyorum. Türkiye’de amatör kulüplere maddi yardım yapan tek il biziz. Bu yönde ülkeye iyi bir örnek olduk. Nazilli ve Söke’deki kulüplerin çekleri kendilerine teslim edildi. Bugün merkezdeki kulüplerimize teslim ediyoruz. Biz görevde olduğumuz sürece amatör spora yapılan katkılar artarak devam edecektir. Amacımız Aydın’da spor faaliyetlerini her yaş grubuna yaymaktır.” diye konuştu.
Toplantıda yapılan konuşmaların ardından ASKF Başkanı Aslantaş; Başkan Eser ve Aydın İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Levent Aydın Karaca’ya katkılarında dolayı birer şilt verdi. Daha sonra törende amatör spor kulüplerinin biner YTL değerindeki çekleri kendilerine teslim edildi.

(İHA)

Share