logo

07 Haziran 2013

Aydın; “Transferde Acele Etmeyeceğiz”

Spor Toto 2. Lig takımlarından Aydınspor 1923’ün Sportif Direktörü Ali Aydın, “Transferde acele etmeyeceğiz. Süper Lig ve PTT 1. Lig’teki takımların kadrolarını oluşturmasını bekleyeceğiz” dedi.

Aydınspor 1923’ün Sportif Direktörü Ali Aydın artık kulüplerin birilerinin sırtında dayanan yapıdan çıkması gerektiğini ifade etti. Aydınspor 1923’ün A.Ş olma yolunda ilerlediğini ve ilk hedeflerinin bunu yapmak olduğunu kaydeden Aydın, “Şu anda, kulüplerdeki bir işadamının, bir belediyenin sırtına yük olma olayı bitiyor. Aydınspor 1923’te buna ayak uyduracak. Aydınspor 1923, A.Ş olduktan sonra kalıcı gelirler elde edecek. Kalıcı gelirlere sahip olduğunda kendine yeten bir kulüp haline gelecek” dedi.

“HEDEF İÇİN BOCALAYABİLİRİZ”

Aydınspor 1923’ün kurumsal yapıya kavuşması gerektiğini ifade eden Aydın, “Hüsnü Özkara gibi önemli bir teknik direktörle sözleşme imzaladık. Bu bizim hedefimizi ortaya çıkarıyor. Ancak bu süreçte hedef için 1-2 yıl bocalayabiliriz.”ifadelerini kullandı.

Aydınspor 1923’ün transfer sürecinde teknik direktör Özkara’nın belirleyici olacağını belirten Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Takıma gelen oyuncular üst düzey olmalı. Transferde acele etmeyeceğiz. Önce Süper Lig ve PTT 1. Lig’deki oyunculara bakacağız. Acele etmeyeceğiz. Üst sıralarda mücadele etmek istiyorsak üst liglerden en az 5-6 oyuncu transfer etmemiz gerekiyor. Her hafta puan cetveline baktığımızda Aydınspor’un iyi yerde olmasını istiyoruz. Taraftarımızın içini ferahlatan konumda olmasını istiyoruz. Ancak ekonomik şartlarımızı da düşüneceğiz. 19 oyuncuyla sözleşmemiz devam ediyor. Oyuncularımızla ilgili kararları da hocamız verecek”

 

(İHA)

Share