logo

29 Eylül 2007

Aydın Belediyesi’nden amatör kulüplere çim saha

Aydın Belediyesi tarafından il merkezindeki Ata ve Efeler mahallelerinde yaptırılan çim futbol sahaları imzalanan protokolle Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Aydın İl temsilciliğine devredildi.
Belediye İl Encümen Salonu’nda gerçekleşen devir teslim törenine Başkan Ortekin, ASKF Aydın Temsilcisi Baki Altıntaş, Belediye Başkan Yardımcısı Artun Sucuoğlu ve davetliler katıldı.
Belediye olarak bugüne kadar Aydın’a birçok spor tesisi kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Ortekin konuşmasında, kendileri için çim futbol sahalarının ve tenis kortlarının büyük önem taşıdığını söyledi. Bu spor alanlarının kontrol altına alınmadıkları takdirde disiplinden uzaklaştıklarını iddia eden Ortekin, bu alanlar spor alanı olmaktan çıkıp oyun sahası haline dönüştüklerini savundu. Birçok kulübün gelip kendilerinden bu sahaları istediğini ifade eden Ortekin, “Bu sahaların kontrol altına alınması için şimdilik bu iki sahayı ASKF’ye devir ediyoruz. Sahaların bakımı gene biz yapacağız ancak yönetim onlarda olacak. Belirlenecek program dâhilinde bu sahalardan spor kulüpleri ve mahallenin gençleri de yararlanabilecek” şeklinde konuştu.
Bu güne kadar çim futbol sahası inşaatlarına kendi üretimleri olan çimleri kullandıklarını beyan eden Ortekin, ASKF’ye devir edilen iki sahanın büyük kulüplerin sahaları gibi tohum çimlerle kaplandığını kaydetti. En az sekiz yıl bu sahaların Aydın halkına hizmet edeceğine işaret eden Ortekin, “Ata Mahallesi’ndeki sahanın etrafında bazı binalar var. Bu binaların restorasyonu, soyunma ve idari bölümlerin yapılması için çalışmalara başlandı. 1-1,5 ay içerisinde belediye olarak sahayı kullanıma hazır hale getireceğiz. Bu sahalarda artık amatör küme maçları oynanmaya başlayacak. Eğer biz buralara sahip çıkmasaydık, birileri gelip buraları talan ederdi. Artık sahaların sahibi belli, inşallah buralarda daha fazla maç oynanır” dedi.
Törende yapılan konuşmaların ardından Başkan Ortekin ve ASKF Aydın Temsilcisi Aslantaş, sahaların devrini içeren protokolü imzaladı. Aslantaş, Başkan Ortekin’e spor tesislerine ve amatör kulüplere verdiği maddi manevi desteklerden ötürü teşekkür etti.

(İHA)

Share