logo

20 Ağustos 2013

Aydans Aydınlıları Davet Ediyor

Geçtiğimiz yıl, Aydınlılara hem efelik kültürünü öğretmek, hem de modern dansı sevdirmek için kurulan AYDANS Gençlik ve Spor Kulübü çalışmalarını sürdürüyor. 80 kişi ile çalışmalarını sürdüren ve yaz aylarında tatil bölgelerindeki otellerde düzenlenen Türk gecelerinde sahneye çıkan AYDANS’ın Başkanı İlker Karademir, amaçlarının efelik kültürünü tanıtmak oluğunu söyledi.

Aydın Belediyesi’nin sosyal tesislerinde haftanın dört günü çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Karademir, “Bize bu imkanı sunan belediye başkanımız Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ediyoruz. 7’den 70’e herkesi kulübümüze davet ediyoruz.Yaz aylarında oluşturduğumuz profesyonel kadroyla otellerdeki Türk gecelerinde sahne alıyoruz. Böylece kursiyerlerimiz eğlencenin yanında para da kazanıyor.”dedi.

Önemli günlerde de sahneye çıktıklarını ifade eden Karademir, “Amacımız insanlarımızı sosyalleştirmek, gençlerimizi bilgisayar karşısından kaldırıp, spor yaptırmak. Gençlerimizin efelik kültürünü öğrenmesini sağlıyoruz. Dans insan sağlığı için önemli bir unsur”ifadelerini kullandı.

AYDANS kulübünün kurucu üyelerinin arasında Türkiye Kuva-yi Mücahitler Derneği Aydın Şube Başkanı Mustafa Yormaz’da bulunuyor.

 

(İHA)

Share