logo

20 Ağustos 2013

Altyapıda Moraller Bozuk

Tesis konusunda sıkıntılar yaşayan Aydınspor 1923’ün altyapı sorumlusu Kaya Özcan, “Hüseyin Aksu Tesisleri’nde yaşanan gelişmelerin ardından moralimiz bozuldu”dedi.

Aydın Belediyesi’nce kullanım hakları 10 yıllığına Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne devredilen ve yarı olimpik yüzme havuzu yapılacağı belirtilen Hüseyin Aksu Tesisleri’ndeki antrenman sahasının yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı. Uzun süredir,herhangi bir faaliyet yapılmayan sahayı, antrenman sahası konusunda sıkıntı yaşayan Aydınspor 1923’ün altyapı yetkilileri, antrenman yapılacak düzeye getirmişti. Tek gün burada antrenman yapan Aydınspor 1923’ün altyapısı, yapılan yer tesliminin ardından şok yaşadı.

Aydınspor 1923 altyapı sorumlusu Kaya Özcan, antrenman yapmaya başladıkları gün bu olayın başlarına geldiğini söyledi. Özcan, “Hüseyin Aksu Tesisleri’nde yaşanan gelişmelerin ardından sporcu velilerinin,altyapı hocalarımızın, sporcularımızın morali bozuldu. Biz bu yerin tekrar belediyeye geçtiğini düşünüyorduk. Bundan dolayı düzenlemeye gittik. Sonunda da böyle bir olay yaşadık”dedi.

“ÇERÇİOĞLU DEVREYE GİRMELİ”

Güzel bir altyapı ekibi kurdukların ve iştahla çalıştıklarını kaydeden Özcan, “Aydın’daki sahalar son derece yetersiz. Tüm amatör kulüpler Adnan Menderes Stadı’ndaki iki yan sahada çalışma yapıyor. Neden Hüseyin Aksu tesislerine havuz yapıyor anlayamıyorum. Işıklı’daki yer havuz için seçilebilirdi. Sonunda yüzmek isteyenler Işıklı’ya da gidebilirdi. Altyapı olarak sporcularımız ve velilerimiz mağdur duruma düştü. Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan tesis konusunda destek bekliyoruz. Artık, Başkanımız Çerçioğlu devreye girmeli”diye konuştu.

“HER YIL 3-4 OYUNCU VEREBİLİRİZ”

Aydınspor 1923 altyapısında önemli bir sürece girdiklerini belirten Özcan sözlerini şöyle tamamladı: “Altyapı olarak uzun süreli düşünüyoruz. Bize gerekli çalışma ortamı sağlandığında ve destek verildiğinde her yıl 3-4 oyuncumuzu A takıma verebileceğimize inanıyorum”

 

(İHA)

Share