logo

05 Haziran 2013

Ali Aydın, Aydınspor 1923’e İmzayı Attı

Spor Toto 2. Lig takımlarından Aydınspor 1923, FIFA kokartlı eski hakemlerden Ali Aydın ile Sportif Direktörlük için

sözleşme imzaladı.

Kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde konuşan Ali Aydın, ‘birliktelik’ vurgusu yaptı.

Kulüp binasında düzenlenen imza törenine Aydınspor 1923 Başkanı Süha Bayırlı, yöneticiler ve taraftarlar katıldı.

Aydınspor 1923 Kulüp Başkanı Süha Bayırlı yaptığı açıklamada bu sezonki ilk transferlerinin Ali Aydın olduğunu belirterek, “Ali Hocamız takımda yetkili isim olacak. Camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

“BAYIRLI VE ERLAÇİN ARKADAŞIM”

Aydın ile tanışıklığının geçmiş 1980’li yıllara dayandığını ifade eden Aydınspor 1923’ün Sportif Direktörü Ali Aydın, “Kulüp Başkanı Süha Bayırlı ve Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Tunç Erlaçin ile arkadaşlığım eskiye dayanıyor. Turizm Meslek Yüksek Okulu’nda okurken Aydınspor’da kısa sürede olsa kalecilik yapmıştım. Ayrıca, Aydınspor’un basketbol ve hentbol takımında oynadım. Sayın Başkanımızla şampiyonluklarımız var” dedi.

Futbolun saha içinde ve saha dışında her alanda yer aldığını kaydeden Ali Aydın, “Aydınspor 1923’ten teklif aldığımda, yönetimin hedeflerine inandım. Aydın şehir olarak, 3. Lig ve Amatör Lig’i gördü, hatta mekik dokudu. 2. Lig önemli bir lig. Rakipler hedefler ve kent için çok önemli bir sezon geçireceğiz” diye konuştu.

Kendisinin Ordulu olduğunu ifade eden Aydın sözlerine şöyle devam etti: “Futbolda hissiyatın yeri yok. Bize yardımcı olacak en önemli iki faktör taraftar ve basın. Hayatım boyunca tribüne oynamadım. Ancak, Aydınlıların bizden beklentileri var. İç çekişmelere yer vermeden devam edelim. Aydınspor 1923 için elimizden geleni yapalım”

“HEYECANLANDIRACAK BİR HOCAYLA ANLAŞACAĞIZ”

Bundan sonraki süreçte transfer görüşmeleri yapacaklarını ifade eden Aydın, “Bundan sonra transfer süreciyle uğraşacağız. İlk olarak hocamızla anlaşacağız. Bir hocamızla yüzde 75 anlaştık. Kendisi ailesiyle görüşecek. Aydın’da herkes hocamızın ismini duyduğunda heyecanlanacak. Hedefimiz PTT 1. Lig.. Her kesimin kabul edeceği bir isimle anlaşacağız” ifadelerini kullandı.

“HAKEM BAĞLAMAYA GELMEDİM”

Yaşamını sürdürdüğü Ordu’da geçen yıl sadece iki maç seyrettiğini belirten Aydın, “Dedikodulara yer vermemek için geçen yıl stada gitmeyi tercih etmedim. Ben Aydın’a hakem bağlamaya gelmedim. Bize yapılmasını istemediğimiz şeyi, başkasına yapmayacağız” şeklinde konuştu.

Ulusal bir gazetede köşe yazarlığı yapan Ali Aydın köşe yazarlığına devam edeceğini söyledi. Ali Aydın’ın konuşmasının ardından taraftarlar, Ali Aydın’a Aydınspor 1923 forması hediye etti.

(İHA)

Share