logo

19 Temmuz 2013

Adü’lü Atlet Dünya Dördüncüsü Oldu

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) öğrencisi Buğrahan Kocabeyoğlu, Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası ve Akdeniz Oyunları’ndaki başarını uluslar arası arenaya taşıyarak Dünya Üniversite Oyunları’nda dünya dördüncüsü oldu.

Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretmenlik Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Buğrahan Kocabeyoğlu; Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası’nda Atletizm dalında 2 altın 1 gümüş madalya ve 24 ülkenin katılımıyla Mersin’in ev sahipliğinde gerçekleşen Akdeniz Oyunları’nda da 4×400 metrede ikinciliği elde ederek gümüş madalya kazanmasının ardından başarı çıtasını bir adım daha yukarıya taşıdı. ADÜ’lü Kocabeyoğlu, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Rusya’da düzenlenen Dünya Üniversite Oyunları’nda (UNİVERSİADE) 4×400 metrede dünya dördüncülüğünü elde etti.

Adnan Menderes Üniversitesi’nin ulusal ve uluslar arası müsabakalarda başarıyla temsil eden Buğrahan Kocabeyoğlu ve ADÜ Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Güreş, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ile ADÜ Rektör Yardımcısı ve ADÜ BESYO Müdür Vekili Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamlarında ziyaret etti.

Karşılıklı sohbet havasında geçen görüşmelerde ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cavit Bircan, Buğrahan Kocabeyoğlu’na teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

 

 

(İHA)

Share