logo

04 Ekim 2017

Söke’deki Patlamanın Kurbanı Erol Cidan Toprağa Verildi

Söke’deki bir çırçır fabrikasında bulunan yağ kazanının patlaması sonucu hayatını kaybeden işçi Erol Cidan toprağa verildi.
43 yaşındaki Erol Cidan’ın evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi. Helin ismindeki kızı bu yıl anaokuluna başlarken, 13 yaşındaki oğlu ise daha bu yıl liseye başladı.
Patlamada hayatını kaybeden 43 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası işçi Erol Cidan, ilçenin Hacı Halil Paşa Camii’nde kılınan ikindi namazını müteakip son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran da katılarak aileye başsağlığı dileklerini iletti. Cenaze töreninde Erol Cidan’ın eşi Nazan Cidan güçlükle ayakta dururken, vefat eden eşinin tabutunun başından ayrılmak istemedi. Cidan’ın cenazesi Çimento Asri Mezarlığı’na defnedildi.
Öte yandan, Söke Devlet Hastanesi’nde bulunan Hüseyin Coşkunel isimli işçinin tedavisinin yoğun bakımda devam ettiği, durumunun ciddiyetini koruduğu; Rıfat Solmaz’ın ise yoğun bakımdan çıkarılarak gözlem odasına alındığı öğrenildi. Söke Özel Egemed Hastanesi’nde tedavi altına alınan Çağlar Çay’ın da tedavisinin yoğun bakımda sürdüğü ve ciddiyetini koruduğu ifade edildi.
Patlamanın ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin yanı sıra makine mühendislerinden oluşan bilirkişi heyetinin incelemelere başladığı öğrenildi.

(İHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Söke Kadın Meclisi, Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin yıldönümünü kutladı
Share