logo

08 Mart 2007

VALİLER KARARNAMESİ KÖŞK’E GÖNDERİLDİ!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Valiler kararnamesinin dün Çankaya Köşkü’ne gönderdiklerini belirterek, kararnamede 10 civarında isim bulunduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda İstanbul’dan gelen heyeti kabul etti. Kabulün ardından Komisyon salonundan çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, gazetecilerin atanan yeni isimleri sorması üzerine, “Hepsi açıklanmadı mı? Sadece emniyeti mi açıkladılar?” dedi.

Erdoğan hiçbir ismin açıklanmadığının hatırlatılması üzerine, resmi Bakanlar Kurulu kararını dün Cumhurbaşkanı’na gönderdiklerini kaydetti. Erdoğan, “Şimdi sayın Cumhurbaşkanı onaylayacak. Valilikler, vesaire hepsi orada, 10 civarında” diye konuştu.

Erdoğan, Mersin’de bir ailenin üniversite hastanesine senet borcu yüzünden 10 gün hapse atıldığı yönündeki haberin hatırlatılması üzerine, böyle bir şey olmasının mümkün olmadığını kaydetti. Erdoğan şunları söyledi:

“Böyle bir şeyin Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını anladığım anda zaten benim tavrımı biliyorsunuz. Kesinlikle işin üzerine giderim. Böyle bir şey olmuşsa yine de Bakanımızla bu işi takip ederim. Şu ana kadar biz böyle bir uygulamaya asla müsaade etmedik. Böyle bir şeyden dolayı da ben bir tane vatandaşımı hapse sokturmam. Neyse ödemesi, gerekirse sosyal dayanışmadan hallederiz ama muhakkak çözeriz. Seve seve müdahil olurum. Bunlar görev bizim için.”

(İHA)

Share