logo

13 Şubat 2007

TERÖRE DESTEK OLAN ÜLKELERLE MÜCADELE EDİLMELİ!

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, terörle mücadele için teröre sığınak sağlayan üçüncü ülkelerle kararlı müca deleye ihtiyaç bulunduğunu söyledi.
Münih’te dün başlayan 43. Uluslararası Güvenlik Konferansı sona erdi.
Baykal, konferansın ardından düzenlediği basın top lantısında, konferansta ABD ve Rusya yetkilileri arasında önemli tartışmalar yaşandığını söyledi.Toplantıda terörle mücadele konusunun da ağırlıklı olarak gündeme geldiğine işaret eden Baykal, terörün sadece silahlı unsurlarla müca deleyle sona erdirilemeyeceği noktasında görüş birliğine varıldığını kaydetti.
Terörün, her toplumu ve ülkeyi ciddi biçimde ilgilen diren önemli bir konu olduğunu vurgulayan Baykal, şunları kaydetti:
“Terörle uzlaşmak mümkün değil. Terörün sırtını sıvazlayarak terörü tasfiye etmek mümkün değil. Terör daima bir siyasi proje ile birlikte yürütülür. Zaman za man ateş kesilir, ara verilir ama daima o projeyi başa rıya ulaştırmaya yönelik ek talepler gündeme getirilir ve o talepler sonucunda adım atılması istenir. Zaman kazanmak için böyle bir iş birliğine girecek olursanız, terörle mücadelede zemin kaybettiğinizi görürsünüz. Bu konudaki mücadele bir bütündür, kararlı olmak gerekir.
Burada ortaya çıkan bir başka unsur da teröre sı ğınak sağlayan üçüncü ülkelerin verdikleri destek kar şısında kararlı bir mücadeleye ihtiyaç vardır.”
(İHA)

Share