logo

10 Ağustos 2007

Siyaset gündeminde “BMW iddiası”

Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı gibi yoğun kulislerin yaşandığı siyasetin gündemine şimdi de “BMW iddiası” düştü.
AK Parti Ağrı Milletvekili Cemal Kaya ile CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen arasında 22 Temmuz seçimlerinden hemen önce yaşandığı öne sürülen iddiaya göre “kimin tahminleri doğru tutarsa o BMW marka otomobil kazanacaktı”. Ve yapılan tahminlerin ardından partisinin yüzde 25’in üzerinde oy alacağını AKP’nin ise kaybedeceğini iddia eden Sevigen’in tahminleri tutmadı. Milletvekillerinin havaalanında giriştikleri bu iddiaya AKP’li Salih Kapusuz da şahit oldu ve 22 Temmuz’un ardından yaşanan yoğunluk biraz azalınca iddia şimdi yeniden gündeme geldi.
Bugün gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cemal Kaya, ”CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen ile seçim sonuçlarına ilişkin otomobiline iddiaya girdikleri” yönündeki haberlere, AK Parti Ankara Milletvekili Salih Kapusuz’un olayın şahidi olduğunu söyledi.
”Problem yok, kaçamaz öyle. Verirse canı sağolsun” diyen Kaya, sorular üzerine ”Bizim rengimiz beyaz, ülkeyi beyaz yönetiyoruz. Gri olmaz bizde” diyerek otomobilin beyaz renk olmasını istediğini ifade etti. Kaya, plaka konusunda ise ”06, 04 olsun, canı sağolsun” dedi.
KAPUSUZ İDDİAYI DOĞRULADI
Kapusuz ise bu konudaki sorular üzerine, ”Başkaları da vardı. Aynen Cemal Kaya’nın ifade ettiği gibi… Artık nasıl alacaksa bilmiyorum” dedi. Kapusuz, ”Siyasette böyle büyük iddialar olur mu?” sorusuna ise ”Demek ki oluyor” karşılığını verdi.

(Derleme)

Share