logo

27 Şubat 2007

SEZER: “İTHAL ÇÖZÜMLER BAŞARIZLIĞA GÖTÜRMEKTEDİR!”

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ”Ülke koşullarını dikkate almayan ithal çözümler, bizi genellikle başarısızlığa götürmektedir” dedi.

DSP’nin düzenlediği ”Zenginlikte Sosyal Adalet İçin Emek Kurultayı”, Büyük Anadolu Oteli’nde yapıldı.

Kurultaya, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, TİSK Genel Sekreteri Bülent Pirler,
Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu ve BASK Genel Başkanı Resul Akay, DSP parti yönetimi ve çeşitli illerden gelen partililer katıldı.

Zeki Sezer, kurultayın açılışında yaptığı konuşmada, siyasi partilerin geleceği öngörebilmeleri ve bu bağlamda geleceğe yön verecek politikalar oluşturabilmesi gerektiğini belirttti. Sezer, ülke koşullarını dikkate almayan ithal çözümlerin genellikle başarısızlıkla sonuçlandığını ifade etti.

Sezer, kurultayda Türkiye’ye özgü ve halkçı fikirlerin vücut bulmasını amaçladıklarını söyledi.

”Adaletsiz bir teşvik ve vergi sisteminin olduğunu” belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Sezer, ”Sayın Başbakan, son 4 yılda ihracatın yüzde 137 oranında arttığını ilanla açıkladı ancak aynı sürede ithalatın yüzde 166 oranında yükseldiğini gizlemeye çalıştı” dedi.

Partisinin emeğe özel bir önem verdiğini, emekle sermayeyi birbirinin tamamlayıcısı olarak gördüğünü anlatan Sezer, ”adaleti zenginleştikten sonra değil, zenginleşirken sağlamak istediklerini” söyledi.
(Derleme)

Share