logo

29 Ocak 2007

MHP’DEN “HEPİMİZ ERMENİ’YİZ” SLOGANINA TEPKİ!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcı sı Mehmet Şandır, “Hepimiz Hrant’ız, Hepimiz Ermeni’yiz” diye slogan attıran zihniyeti, MHP olarak şiddet ve nefretle kınadıklarını söyledi.

Tokat’ın Erbaa İlçesi’nde partisinin genişletilmiş istişare toplantısına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, gün demdeki konulara değindi. MHP Erbaa İlçe Başkanlığı’nda yapılan toplantının ba sına açık bölümünde bir konuşma yapan Şandır, MHP’nin tek başına iktidar olması iddiasının gerekçesinin her geçen gün daha çok öne çıkmakta olduğunu ifade etti. Ülkemizin içten ve dıştan bir kuşatma altın da hızla parçalanmaya doğru sürüklen meye çalışıldığını ileri süren Şandır, “MHP olarak ilk günden bu cinayeti kınadık. Bu cinayetin arkasında kim varsa, hangi örgüt varsa sonuna kadar araştırılmasını, hiçbir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde suçlu ların ortaya çıkartılmasını ve yargıya tes lim edilmesini hükümetten istedik. Ama bu cinayetten sonra bir takım çevreler, bir ta kım odaklar hızla hazırlıklı bir şekilde ‘ka til devlet hesap verecek’ diye Türk milletine hakarete varacak şekilde bir ey leme geçmişler. Bu eylem sonunda cena ze töreninde gördüğümüz manzaralar ortaya çıkmıştır” dedi.
Şandır, insanlara devleti katil olarak ilan ettiren ve “Hepimiz Hrant’ız, Hepi miz Ermeni’yiz” diye slogan attıran zih niyeti MHP olarak şiddet ve nefretle kına dıklarını belirterek, “Hepimiz Türk’üz ve Mehmet’iz diye cevap veriyoruz” diye konuştu. Erbaa’da yapılan ilçe divan top lantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Devlet eski Bakanı Dr. Reşat Doğru, MHP İl Başkanı Ümit Sarı taşlı, MHP Erbaa İlçe Başkanı Fahri Yıl dırım, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan ve çok sayıda partili katıldı.
(İHA)

Share