logo

27 Şubat 2007

MHP TEK BAŞINA İKTİDARA ADIM ADIM GELİYOR!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2007 yılı içinde yapılacak olan seçimlerde MHP’nin tek başına iktidara adım adım geldiğini söyledi.

MHP’nin İzmir Kültürpark Atlas Salonu’nda gerçekleştirdiği ‘Genişletilmiş Bölge Divan Toplantısı’na başta İzmir İl Teşkilatı olmak çevre illerden gelen il ve ilçelerden temsilcilerle birlikte yaklaşık 4 bin kişi katıldı. Gerçekleştirilen Divan Toplantısı’na ‘Devletin başına Devlet gelecek’ sloganlarıyla giren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AK Parti hükümetini eleştirirken, 2007 Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin ülke geleceği açısından hayatı önem taşıdığını belirtti. Bahçeli, “MHP, 2007 seçimlerinden sonra tek başına iktidara gelecektir. Türk devletinin ve milletinin kötü giden kaderine dur diyecektir. 2007 yılı Türkiye’nin geleceği açısından kader yılı oyacaktır çünkü önümüzde iki kritik seçim var. İlki Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Cumhurbaşkanlığı seçimi, çok önemli bir şahsiyetin belirlenmesi açısından tarihi öneme sahiptir. MHP, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde ve sonrasında yaşanacak kaosu bildiği için 11 Mart’ta erken genel seçim yapılmasını önermiştir ama bu AK Parti iktidarı tarafından kabul edilmemiştir” dedi.

İkinci seçimin ise genel seçimler olduğunu ve ülke için hayati önem taşıdığını belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “2007 milletvekili seçimleri Türkiye için çok önemlidir. Bu yüzden bütün vatandaşlarımızın seçime katılımı için çağrı yapıyorum. Bu çağrılarımızla ve yapmış olduğumuz toplantılarla MHP yüksek bir potansiyelle iktidara gelecek güçleri yakalamıştır. MHP, Türkiye’nin 100. kuruluş yıldönümünde yani 2023’te lider ülke yapacak parlamento kadrosunu belirleyecektir” diye konuştu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti
(İHA)

Share