logo

21 Haziran 2013

MHP İl Kadın Kolları’nın Yeni Başkanı Havva Kukul Basına Tanıtıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Serap Cambazoğlu'nun “gördüğüm lüzum üzerine” diyerek gizemli istifasının ardından, önceki gün MHP Kadın Kolları Aydın İl Başkanı olarak basının karşısına çıkan Havva Kukul, göreve başladı.

MHP İl binasında gerçekleşen ve MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Uysal ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Burak Pehlivan ile partililerin katıldığı basın toplantısında açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Fevzi Köse, konuşmasında önceki Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Serap Cambazoğlu'na bugüne kadarki çalışmaları için teşekkür etti. Köse, konuşmasının ardından yeni Kadın Kolları İl Başkanı Havva Kukul'u takdim etti.

Havva Kukul da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından yapılan atama ile şahsım başkanlığında oluşturulan yönetim kuruluyla birlikte MHP Aydın İl Kadın Kolları olarak dün itibariyle göreve başlamış bulunuyoruz.

MHP, kuruluşundan bugüne kadar bu dava için çok şehitler verdi. Bu dava için ülküdaşlarımız cezaevlerinde işkenceler gördü. Çileler çekti. İdam edildiler. Bu nedenledir ki mazisi Türk-İslam davası olan her erkeğimiz ve kadınımız, ülkemiz üzerinde oynanan oyunun farkında olarak kendini sorumlu hissetmeli ve inandığı yerde, inandığı bu davanın içinde olmalıdır. Oluşturduğumuz yönetim kurulu bu anlayış içinde: Aklımızı aklımıza, gücümüzü gücümüze ekleyerek, birlik, beraberlik ve uyum içinde her kapıyı çalarak her bireye ulaşmaya çalışacak ve ülkemizde oynanan oyunları anlatacaktır. KADIN KOLLARIMIZ ülkemizin ve partimizin hizmetinde olacaktır.

Anayasamızın değiştirilemez ilk üç maddesinin, terör örgütünün istekleri doğrultusunda değiştirilmek istendiği; Türklük ifadesinin Anayasadan çıkartılmaya çalışıldığı, T.C. ibarelerinin bakanlık tabelalarından kaldırılmaya çalışıldığı, "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünden rahatsızlık duyulduğu, terörist başı ile Oslo'da, İmralı'da, Kandil'de pazarlıkların ve müzakerelerin yapıldığı, resmi dil Türkçe'den başka dillere de resmiyet kazandırılmaya çalışıldığı, Türk milliyetçiliğinin ayaklar altına alınmaya çalışıldığı, haksız kazançlardan büyük vurgunların yaşandığı, haksızlığa susan dilsiz şeytanların çoğaldığı, korku imparatorluğunun yaratıldığı, milli bayramlarımızın içinin boşaltıldığı, yargının siyasallaştırıldığı, demokrasimizin itibar kaybettiği bu dönemde biz Milliyetçi Türk Kadınlarına geçmişte olduğu gibi bugün de büyük görevler düşmektedir.

Buradan seslenmek istiyoruz; dünden bugüne teşkilatımızın her kademesinde hizmet veren, bu davaya gönül veren, ülke meselelerine duyarlı, Vatanımız ve Milletimiz için hizmet üretmek isteyen bütün kadınlarımızı MHP çatısı altında çalışmaya davet ediyoruz.

Dün olduğu gibi bugün de MHP Kadın Kolları ilkelerinden taviz vermeden ANNE şefkatiyle her kesimi kucaklayacak, AMA ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlara karşıda birer ASENA olacaktır.

Yeni oluşturduğumuz İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu başta olmak üzere tüm ilçe kadın kolları teşkilatlarımızla uyum içerisinde, öncelikle önümüzdeki yerel seçimler noktasında , birlik beraberlik hassasiyeti ile çalışmalarımızı canla başla bir an önce başlatarak yerel seçimlerde partimizi Aydın ili genelinde üstün başarıya ulaştırmak, çalışmalarımızın başlangıç hedefi olacaktır.

Bu anlamda, başta İl Başkanımız olmak üzere, tüm partimiz teşkilatının her kademesinde görevli tüm arkadaşlarımıza destekleri için şimdiden teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Allah utandırmasın, yar ve yardımcımız olsun…”

(Güçlü ÇEZİK)Share