logo

11 Aralık 2016

LANETLİYORUZ!

10 Aralık Cumartesi akşamı Türkiye yine kanlı ve alçakça bir terör saldırısı ile sarsıldı. Beşiktaş Vodafone Arena’da maç çıkında güvenlik güçlerine ve sivillere yönelik olarak gerçekleştirilen bu kalleş terör saldırısında çok sayıda polisimiz ve sivil yurttaşlarımız yaşamını yitirdi, yüzlerce yurttaşımız da yaralandı.

Ülkemizin birliğine, halkımızın huzur ve güvenine yönelik bu saldırıyı gerçekleştirenleri ve ülkemizdeki terör örgütlerine içte ve dışta yardım ve yataklık yapan, destek veren, onların kanlı saldırılarına ve faaliyetlerine göz yumanları hiçbir terör örgütü ayrımı yapmadan bir kez daha lanetliyoruz.
Ayrıca bu saldırıda kimlerin ihmali ya da kusuru olanların araştırılmasını, varsa bir an önce aydınlığa kavuşturulmasını bekliyoruz.
Milletçe hepimizi acıya boğan bu terör saldırılarını halktan oy toplamak için siyasi propagandaya alet etmeye yeltenen tüm siyasetçileri, hiçbir parti ayrımı yapmadan ciddiyete ve halkımızın acıları üzerinden siyaset yapmamaya davet ediyor, özellikle yetki ve makam sahibi siyasetçilerimize, terör kurbanlarımızın ve şehitlerimizin aileleri ile empati kurmaları, toplumu kutuplaştıracak, insanlarımızı infiale sürükleyecek, terör saldırılarını siyasi propagandanın bir aracı haline indirgeyecek, acılı ailelerimizin acılarını bin kat daha artıracak açıklamalardan uzak durmaları ve devlet adamlığına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyüklüğüne yakışır olgunlukta açıklamalarda bulunmaları gerektiğini, sorumlu yayıncılık ilkeleri adına bir kez daha hatırlatıyoruz.
Türk halkının can ve mal güvenliğinin, ülkemizin huzura ve refaha kavuşmasının en birinci, en önemli, en öncelikli gündem maddesi olması gerektiğini, iç ve dış güvenliğin, millî çıkarlarımızın her türlü kısır siyasi tartışmaların üzerinde tutulmasının şart olduğunu, terörü önlemekle görevli kadroların siyasi ayrımcılık yapılmadan, liyakat esasına göre gerçekten bu işin ehli, birikimli, yetenekli, başarılı, fedakâr, ehil ve bu mücadeleyi en iyi şekilde yürütebilecek kişilerden seçilmesi gerektiğini, bu mücadelenin bütün partilerin üstünde bir devlet ve beka meselesi olduğunu, ülkemizdeki mevki ve makam sahibi tüm seçilmişlere ve atanmışlara bir kez daha hatırlatmayı, ülkemizin geleceği adına bir görev sayıyoruz.
Bu hain, kalleş ve vahşet dolu terör saldırısında yitirdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, yakınlarına sabır, metanet ve başsağlığı dileriz. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın.
MİLLETÇE BAŞIMIZ SAĞOLSUN…

Share