logo

31 Mayıs 2013

Köse’den Şehitler ve Ekonomi Konularında Atay’a Cevap

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, AKP Aydın İl başkanı Sadık Atay’ın “MHP İl Başkanları aynı genel başkanları gibi şehitlerin gelmesini terörün devam etmesini istiyor” şeklinde basında yer alan açıklamalarına yanıt verdi.

MHP İl Başkanı Köse yaptığı açıklamada; “Milliyetçi hareket partisi hiçbir zaman bunu kabul edemez. Teröre teslim olan bir barış değil, terörü etkisiz hale getirdikten sonra barış istiyoruz. Şu anki hükümet ülkeyi teröriste müzakere yoluyla teslim etmektedir. Biz bin yıllık kardeşliğimizin bölücüler tarafından parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz. Hükümetin ayrıştırıcı politikaları karşısında dimdik duracağız. Hükümet bölücü teröre teslim olmuştur.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bu hale getirenler hukuk önünde mutlaka bunun hesabını verecektir. İzlenen politika ABD, AB ve İsrail’in istediği bir politikadır. Milliyetçiler bu politikaya alet olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Köse, Türkiye’nin ekonomik durumu ile ilgili olarak AKP İl Başkanı Atay'ın yaptığı açıklamaya karşılık olarak da şunları söyledi:

“Hatırlatırım ki AKP iktidara geldiğinde Türkiye’nin brüt dış borç stoku 129.6 milyar dolardır. 2012 yılsonu itibari ile dış borcun miktarı yaklaşık 2.5 katı aşarak 336.9 milyar dolara çıkmıştır. AKP’li iktidar yıllarında dış borç miktarı 207 milyar dolar yükselmiştir. Bilhassa özel sektörün borç hacmi 10 yılda 43 milyar dolardan 226 milyar dolara sıçramıştır. Başbakan Erdoğan özel sektörün sıkıntısını ve finansman güçlüklerini nedense sürekli görmezden gelmiş ve hasıraltı etmiştir. Hane halkı borç miktarı da 10 yıl içinde yaklaşık yüzde 4 bin artış göstermiştir.

Kamu borç seviyesi de AKP ile birlikte tırmanmıştır. 2002 yılında 64.5 milyar dolar olan kamu dış borç stoku yüzde 60’lık artışla geçen yıl sonunda 103 milyar dolar olmuştur. 10 yılda toplam borç miktarı 230 milyar dolardan yaklaşık 580 milyar dolara yükselmiştir.

Küçük çiftçimiz ve küçük esnafımız tamamen bir borç batağı içindedir. 2002 yılına göre vatandaşımızın borçları kat ve kat artmıştır.”

(Mücadele Ajans)

Share