logo

03 Ağustos 2013

İP Aydınlı Vatanseverlere Çağrı Yaptı:“Bayramı 5 Ağustos’ta Silivri’de Kutluyoruz”

İşçi Partisi Aydın İl Başkanlığı, Aydın'daki tüm yurtseverleri, 5 Ağustos'ta hep birlikte Silivri'de olmaya davet etti.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Halktan kaçırılıp, Silivri ovasının ıssızlığında yapılan Ergenekon yargılamalarında hukuk halkın vicdanında çok derin yaralar almıştır. Buna bir de Anayasa Mahkemesinin, 5 yıldan fazla tutukluluk sürelerinin iptaline karar verip de kararın mahkeme tarafından uygulanmaması eklenenince ortaya daha ciddi bir hukuk tanımazlık çıkmıştır.

Şu anda Ergenekon davasında milli iradenin temsilcisi milletvekilleri, parti başkanı ve siyasetçiler, gazeteciler, generaller, subay ve astsubaylardan oluşan birçok VATANSEVER yargılanmaktadır. Üstelik bu yargılamaya yetkileri elinden alınmış özel görevli mahkemelerde devam edilmektedir.

Düzmece delillere, Danıştay canilerine ve ipe sapa gelmez gizli tanıklara dayanarak yürütülen hukuksuz yargılama son aşamaya gelmiş olup mahkeme 5 Ağustos'ta kararını açıklayacaktır.
(Birinci Sayfadan Devam)
Bayramı erken kutluyoruz. Tutsak vatanseverler ile bayramlaşmaya gidiyoruz. Bayramı 5 Ağustos'ta tüm Atatürkçüler ile birlikte Silivri'de kutluyoruz.

Bu davadan toplumun en çok mağdur olan kesimi İşçi Partisi'nin, Aydın il Başkanlığı olarak Aydın'daki tüm yurtseverleri 5 Ağustos'ta bizimle birlikte Silivri'de olmaya çağırıyoruz.

Haydi, hep birlikte Silivri zindanındaki yurtseverlere destek vermeye. Haydi, hep birlikte yeniden Ergenekon'dan çıkmaya. Haydi, hep birlikte Silivri hukuksuzluğuna dur demeye. Haydi, tarihe tanıklık etmeye. Haydi, hep birlikte sel olup, Silivri ovasına akmaya. Yurtseverler için 5 Ağustos'ta hep birlikte Silivri'ye.”

 

 

(Güçlü ÇEZİK)

Share