logo

05 Mart 2007

DYP GENEL MERKEZİ’NDEN AYDIN ÇIKARTMASI!

DYP Genel Başkan Yardımcılarından Haluk Özsarı ,DYP Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Şaylı, Aydın Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda partililerle bir araya geldiler.
Aydın İl, İlçeler ve Beldeler kadın kolları üyelerinin ilgi gösterdiği toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ergüven Yakan; “Önümüzde ülkemizin var olma yada yok olması kadar çok önemli bir seçim var.Ülkemiz tamamen tehdit ve tehlike çemberi içerisine düşmüştür.
Çiftçi tarlasına ne ekeceğini bilmemektedir. İlk defa bu yıl tohum ve gübre satışları sıfırdır. Bu şartlar altında bize düşen görev birbirimizi daha iyi anlamak, DYP için bir şans olan Genel Başkanımız Mehmet Ağar’ın kıymetini bilmektir. Anaların gözyaşını dindirecek olan da, sosyal, ekonomik kalkınmayı yapacak olan da Mehmet Ağar’dır. İlk defa 17 ilçede Kadın Kolları örgütlerini kurduk. Yapılacak olan seçimlerde her ilçedeki bu kadın kollarımız birer kahraman olacaktır.” dedi
DYP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Özsarı ise yaptığı konuşmasında; “Bu seçimi bu ülkede kadınlar kazanacak. Ülkenin yönetiminin ne kadar problemli olduğunu her an yaşıyoruz.Birleşmiş Milletlerin insani gelişmişlik raporunda son 12 yılda Türkiye 22 sıra birden düşmüştür. Gebelik ve gebeliğe bağlı ölümlerde Türkiye, Dünya ortalamasının altı kat üzerindedir. Türkiye bugün iyi yönetilmemektedir. Türkiye’nin iyi yönetilmesinin garantisi DYP’dir. Biz Türkiye’yi Türkiye’den yöneteceğiz. Katılımcı, demokrasiyle sizlerle beraber yöneteceğiz.Kadın erkek eşitsizliğini kurumsal olarak ortadan kaldıracağız. Kadınların olması gerektiği yerde olmalarını sağlayan politikaları hep beraber geliştireceğiz. Bu ülkede okul, yol, hastane denildiğinde ortaya çıkan tek damga Demokrat Parti, Adalet Partisi ve DYP damgasıdır.” dedi.
DYP Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Saygılı ise yaptığı konuşmasında; “Biz, siz DYP olarak tarihinde hiç olmadığı kadar zor bir dönem devraldık. Siyaset gönül işidir. Bir taraftan bilgi işidir. Bir siyasi partide çalışmak fedakarlık değil sorumluluktur. İl, İlçe, Belde Başkanı olanların şikayet etme hakkı yoktur. Lider olan kişiler çözüm üretir. Kadın toplumun %52’sidir. Ama kaç kadın Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Belediye Meclisi, Muhtardır? Karar alma mekanizmalarında yer edinmek zorundayız. Kadınlarla ilgili her türlü yasaya sahibiz ama bu yasaları ne derece kullanıyoruz. Seçmeyi biliyoruz ama seçilmeyi bilmiyoruz. Kadın bir ülkede ikinci faktör olarak algılandığı sürece ülkenin beyninin yarısını kullanmıyoruz demektir” dedi.

(Mücadele)


Share