logo

29 Ocak 2007

DSP BÖLGE TOPLANTISI AYDIN’DA YAPILDI

DSP Bölge Toplantısı AYTO Toplantı Salonunda yapıldı.
Denizli, Muğla ve Aydın Merkez ilçe örgütlerinin katıldığı toplantıya DSP Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Erçelebi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Parti Meclis Üyesi Önder Aksakal; “DSP bundan üç yıl önce bir büyük kurultayını gerçekleştirmiş ve büyük devlet adamı, Türk siyasetine damgasını vurmuş olan Sayın Bülent Ecevit, parti başkanlığını şimdiki Genel Başkanımız Zeki Sezer’e devretmişti.
Önümüzde yine büyük bir seçim var. Bu seçim sürecinde bölge örgütlerimizle bir araya geldik. Düşüncelerinizi ve sıkıntılarınızı örgütçe burada açıklayacaksınız. Bu DSP’nin iktidara yürüyüşünde önemlidir. Önümüzdeki seçimde DSP İktidar olacaktır.” dedi.
DSP Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Erçelebi ise; “Sizlere Ankara’dan Sayın Genel Başkanımız Zeki Sezer’in selamlarını getirdim. 2007 yılı önemli bir yıldır. Türkiye’mizde AKP iktidara geldiğinden bu yana kargaşa yaşıyoruz. Türkiye’de can güvenliği yoktur. Geçen hafta bir saldırı sonucu gazetecimiz katledildi. Bu yılki seçimlerinde güvenliğin olmayacağı kaygısı yaşıyoruz. Halk AKP’den korkuyor. Bir siyasi parti konvoyu araçları didik didik aranmaya başladı. DSP’lilerin tek silahı yüreği ve beynidir. AKP bu silahtan korkuyor.
DSP konvoyuna partililerine terörist muamelesi yapılıyor. Halbuki DSP terörist başını yakalayarak getiren partidir. Tüm kamu çalışanları devletlerine sahip çıksın. AKP bu ülkeye lazım değil ama devlet hepimize lazım.
Mecliste Irak’la ilgili gizli bir toplantı yapıldı. Halktan neyi gizliyorsunuz. Sınır ötesi bir harekat yapılacaksa bunu halk da bilmelidir.
AKP, Meclis’te dişine göre bir muhalefet buldu, sakız gibi çiğniyor. CHP, AKP’yi iktidar yaptığı gibi, Çankaya’ya da çıkaracaktır.
AKP’nin bu ülkeye verecek bir şeyi kalmadı. Köylü, çiftçi, memur mutlu mu? Tarih boyunca açlık, sıkıntı olmayan Aydın’da, Denizli’de, Muğla’da ne hallere gelindi.
Biz gece gündüz çalışıyoruz. Halkın gündemi ekonomik gündemdir. İşsizliğe son vereceğiz. Her gencimizin bileğine altın bileziği takacağız. Bunlar reform adı altında her şeyi alt üst ediyorlar. Büyük Türkiye’yi dünyanın saygın devletleri arasına sokacağız.
Bölgemizi savaş alanı olmaktan çıkarıp barış havzası yapacağız. AKP okyanus üstü savaşlara zemin hazırladı. Dışarıda onurlu bir politika yaratacağız. Her iktidar bir şekilde anılır. Bizim iktidarımız yaptığı yolsuzluk operasyonlarıyla anılmıştır. Ama AKP bugün yolsuzluklarla vardır.
Bunların hesabını soracağız. Bütün partileri iller ve ülke genelinde açık oturuma davet ediyoruz. DSP tüm kadrolarıyla iktidara hazırlanmaktadır. Seçmen kütüklerine sahip çıkalım. Artık ülkemiz için, çocuklarımız için uyumayacağız. DSP iktidarını gerçekleştireceğiz” dedi.
(Mücadele)

Share