logo

27 Ağustos 2007

“CHP’nin tavrı bizi fazla ilgilendirmez”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tur oylamasının ardından yaptığı açıklamada, MHP’nin cumhurbaşkanının yemin törenine de katılacağını söyledi.
Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran MHP lideri Bahçeli, bir gazetecinin, 1. tura göre Sabahattin Çakmakoğlu’na verilen oyun 1 arttığını söylemesi üzerine, ”Evet, hayırlısı olsun” dedi.
CHP’nin cumhurbaşkanının yemin törenine girip girmemesi konusunda kararsız olduğunun, MHP’nin bu konudaki tavrının ne olduğunun sorulması üzerine ise Bahçeli, ”MHP, yemin törenine de katılacak. CHP’nin tavrı, bizi fazla ilgilendirmez” diye konuştu.
Bahçeli, ”CHP’nin MHP’ye yönelik eleştirilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise, ”Siyasi parti olarak kendi değerlendirmeleridir, saygı duyarız” karşılığını verdi.
Bahçeli, cumhurbaşkanı adaylarından Abdullah Gül’ün oylarının 4 eksilmesiyle ilgili soru üzerine de, oylamalarda böyle şeyler olabileceğini, bu kadar hassas olunmaması gerektiğini kaydetti.

(Derleme)

Share