logo

29 Ocak 2007

CHP’Lİ KOÇ’TAN, “AİLE HEKİMLİĞİ” ELEŞTİRİSİ!

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, aile hekimliği ile ilgili uygu lamaların, hem sağlık çalışanları hem de vatandaşlara yönelik büyük sakın calar içerdiğini söyledi.
Koç, Pralamento’da yaptığı yazılı açıklamada, “Sağlık ocaklarında ekip halinde verilmesi gereken 1. basamak sağlık hizmetlerinin aile hekimleriyle verilmesi açısından ülkemiz koşullarıyla bağdaşmayan, sağlık hakkına erişimi zorlaştıran ve sağlık çalışanlarının özlük haklarını ihlal eden aile hekimliği uygulaması, pilot illerde devam etmektedir. Bu illerden alınan sonuçlar tam bir fiyasko iken, Samsun’da 1 Mart 2007 tarihinde aile hekimliği uygulaması başlatılacaktır” ifadelerini kullandı.
Sağlık çalışanlarının da kaygılarını aktaran Koç, bu durumda yeni bir sağlık sistemi uygulamasının son derece sakıncalı olacağının altını çizerek, şu ifadelere yer verdi:
“Yapılan bu düzenlemenin, sağlık personelinin mağduriyetine yol açmaması ve sağlık hizmetlerinin aksamasının önüne geçilmesi için başta sayın valimiz olmak üzere tüm yetkililerin sağlık çalışanlarımızın haklı taleplerini, yargı kararından sonra bir kaos oluşmadan yeniden değerlendirmesinin Samsun halkının çıkarına olduğunu kamuoyunun dikkatine sunarım”.
(Derleme)

Share