logo

22 Haziran 2013

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran:”Gezi Parkı Olaylarını Takip Edeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Gezi Parkı olaylarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “İnsanlar özgürlük ve demokrasi için birleşti. Gezi Parkı olaylarını takip edeceğiz" dedi.

Aydın'ın Didim İlçesini ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, partililerle bir araya geldi; gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Oran’a, CHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz eşlik ederken, Oran’ı CHP’li Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, CHP Didim İlçe Başkanı Şavgu Aydın ve partililer karşıladı. Oran, ilk olarak Didim Belediyesi'ni ziyaret etti. Bir süre Başkan Kamacı ve partililerle sohbet eden Oran, Didim’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaretler kapsamında CHP İlçe Teşkilatını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Oran’dan önce partililere seslenen CHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz, Gezi Parkı meselesinin bir özgürlük meselesi olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran konuşmasında AK Parti ile CHP’nin çok farklı siyaset yaptığını dile getirerek “CHP insan için siyaset yapıyor, İktidar partisi ise kendisine oy vermeyeni, muhalefet edeni dışlıyor, şiddet uyguluyor” dedi.

İktidarın insanları 3 haftada ayrıştırdığını ileri süren Oran, şunları söyledi: “Türk-Kürt, inanç, mezhepsel olarak yapıldı bu ayırım. Gezi Parkı'nda ortaya çıktı bu durum. Ama insanlar Gezi Parkı'nda özgürlük ve demokrasi konusunda birleşti. Üç büyük kulübün taraftarı birlikte maç izlemezken Gezi Parkı'nda birleştiler.”

Gezi Parkı olaylarını CHP olarak takip edeceklerini dile getiren Oran, hukuk sürecini ve halka yönelik yapılan sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

Türkiye’de ekonomik krizin kapıda olduğunu ileri süren Oran, sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada kriz var; Avrupa’da durgunluk var. Gezi Parkı olaylarından sonra borsada düşüş var. Ekonomide istikrar yok.Kriz kapıda; bu benim yaptığım kriz tellallığı değil. Bunların gidişleri ekonomik krizle olacak.”

(İHA)

Share