logo

30 Ocak 2007

“BİZ TÜRKİYE’Yİ ANKARA’DAN YÖNETMİYORUZ!”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye’yi Ankara’dan yönetmediklerini, sorunları yerinde tespit ettiklerini söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, bakanlığına bağlı 7 genel müdürle birlikte geldiği Kayseri’de, sanayici ve işadamlarıyla Polisevi’nde düzenlenen kahvaltıda biraraya geldi. İşadamlarının sorularını yanıtlayan Güler, toplantının ardından 2 günlük Kayseri programını değerlendirdi. İlleri dolaşarak, sorunları yerinde tespit etmeye gayret gösterdiklerini ifade eden Bakan Güler, ”Türkiye’yi Ankara’dan yönetmiyoruz. Genel müdürlerimizle vilayetlere giderek, sorunları yerinde tespit ediyoruz. Yatırımlarımızı denetleyip, hızlandırıyoruz. Bu sayede yatırımlarımızı daha hızlı sürdürmüş oluyoruz. Kayseri’deki bürokrat ve işadamlarıyla görüşüp, onların sorunlarını dinledik. Şimdi bu bilgilerle Ankara’ya döneceğiz. İnşallah Kayseri’ye daha güzel çalışmalar sunarak, verimliliği artırmış olacağız” dedi.

Bakan Güler, çiftçilerin elektrik borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda herhangi bir düzenleme yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine, bu konuyla ilgili daha önce düzenleme yaptıklarını anımsattı. Borçları faizsiz 36 ay taksitlendirdiklerini, yılın son 4 ayında ödeme olanağı sunulduğunu ifade eden Güler, ”Buna rağmen sıkıntıda olan çiftçilerimiz var. Dün bir grup çiftçiyle görüştüm. Bu konuyu TEDAŞ çözecek. Ancak borçla ilgili kısım, bakanlığımın dışında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Devlet Bakanı Ali Babacan’ı da ilgilendiriyor. TEDAŞ çalışmasını tamamladıktan sonra iki bakanımızla görüşeceğiz. Önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili sonuçları kamuoyuna açıklayacağız” diye konuştu.
Bakan Hilmi Güler daha sonra karayoluyla Ankara’ya hareket etti.
(Derleme)

Share