logo

05 Mart 2007

“BİR ÇOK ŞEYİ DUYMAZDAN GELİYORUZ”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Birçok şeyi görmezden geliyoruz, duymazdan geliyoruz. Birçok şeyi de baldıran zehiri olarak içiyoruz. Niye? Çünkü ülkenin huzura ihtiyacı var, mutluluğa ihtiyacı var” dedi.
Erdoğan, Adıyaman’da Hükümet Konağı önündeki alanda düzenlenen, TOKİ konutları, 12 okul, 7 sağlık ocağı, pompaj 1. kısım inşaatı ve bazı özel sektör tesislerinin toplu açılış törenine katıldı.
Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, bugünün 1 Mart, dünün de 28 Şubat olduğunu, hala bunların tartışmasının yapıldığını belirterek, şunları söyledi:
“Bakıyorsunuz, 10 yıl öncesinin maalesef bugüne uygulanması gibi yanlışlarla uğraşı yorlar. Yanlıştan ibret alınır. Ama Mevlana’nın şu sözünü unutmayın, ‘Dün dünde kaldı canca ğızım, yarın için yeni bir şeyler söylemek lazım’. Yeni bir şey söylüyorlar mı? Bakıyorsunuz yeni bir şey yok. Hala yine o güne takılıp kalıyorlar. Avara kasnak gibi. Biz düne takılıp kalmayacağız. Dünün yanlışlarından ibret alacağız, bugünü farklı dokuyacağız, yarına bir başka zenginlikle gireceğiz. İşte bizim iktidarımızın anlamı budur. Bütün bunları yaparken ülkemize bir toplumsal mutabakat, bir kurumsal mutabakat, bunları da olgunlaştırmaya çalışıyoruz.”
Dönemlerinin en önemli özelliklerinden birisinin bu olduğunu ifade eden Erdoğan, “Birçok şeyi görmezden geliyoruz, duymazdan geliyoruz. Birçok şeyi de baldıran zehiri olarak içiyoruz. Niye? Çünkü ülkenin huzura ihtiyacı var. Mutluluğa ihtiyacı var” dedi.(İHA)

(Derleme)

Share