logo

27 Haziran 2013

Aydın Ülkü Ocakları’nda Bayrak Değişimi. Yeni Başkan Ali Özer

Uzun süredir Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Burak Pehlivan'ın önceki gün (25 Haziran 2013 Salı) akşam saatlerinde görevden ayrıldığı bilgisi, MHP'de şok etkisi yarattı!

MHP Aydın camiasında, Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Serap Cambazoğlu'nun beklenmedik istifası nedeniyle yaşanan sarsıntının yankıları sürerken, bu kez de Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı Burak Pehlivan'ın görevi bıraktığı haberi büyük şaşkınlığa neden oldu.

Bu beklenmedik gelişme, basında “Şok Gelişme” başlığıyla ve “Burak Pehlivan'ın görevden alındığı” şeklinde duyurulurken, aynı gece saat 01.30 civarında partiden Mücadele Gazetesi'ne “Aydın Ülkü Ocakları'nda Bayrak Değişimi” başlığıyla ulaşan resmi açıklamada ise, Burak Pehlivan'ın görevini üniversite öğrencisi Ali Özer'e devrettiği şeklinde bir ifade yer aldı.

Konuyla ilgili olarak gece yarısı yapılan resmî açıklamada şöyle denildi:

“Aydın Ülkü Ocakları’nda uzun yıllardır İl Başkanlığı görevini yürüten Burak Pehlivan görevini üniversite öğrencisi Ali Özer’e devretmiştir. Devir teslim programına Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ozan Kaya ve MHP İl Başkanı Fevzi Köse ve çok sayıda ülkücü katıldı.”

Açıklamada ayrıca Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ozan Kaya'nın şu sözlerine yer verildi:

“Altı yılı aşkın süredir bu şerefli bayrağı onuruyla başarılı bir şekilde taşıyan ocak başkanımız Burak Pehlivan Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’dan müsaade istemiştir. Burak başkana şimdiye kadar yapmış olduğu başarılı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, kendisinden Allah razı olsun diyoruz. Bundan sonraki süreçte bu kutsal görevi yürütecek olan Ali Özer’e ise çalışmalarında başarılar diliyoruz.”

(Güçlü ÇEZİK)Share