logo

26 Temmuz 2013

Aydın Mhp İftar Programında Bir Araya Geldi

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, MHP Aydın Merkez İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

MHP Merkez İlçe Teşkilatı’nın Safir Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğine TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak’ın yanı sıra MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç, MHP 23.Dönem Milletvekili Recep Taner, MHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Uysal, Aydın Ticaret Odası(AYTO) Meclis Başkanı Sefa Yüksel, AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken ve çok sayıda partili katıldı.

MHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Uysal ve MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, yaptıkları konuşmada birlikteliğin önemini belirttiler. MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, salondakilerden belediye seçimleri öncesi çok çalışma sözü aldı.

Uysal ve Köse’nin ardından konuşan TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ise, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu iyi değerlendirmek gerektiğini söyledi. Hükümetin dış politikadaki davranışlarıyla Türkiye’nin başkalarının oyuncağı durumuna düştüğünü savunan Uzunırmak, PKK’lı teröristlerin Şırnak ve Hakkari’de yayla şenliklerine katıldığını ifade ederek, “Bu teröristler bir saat orada kalıyor.Konuşma yaptıktan sonra geri gidiyor. PKK kendi kurduğu sözde timlerle yol kontrolü yapıyor.”dedi.

“HANGİ MISIR HALKINDAN YANASINIZ”

Hükümete Mısır’ın devrik cumhurbaşkanı Mursi üzerinden yüklenen Uzunırmak, “Sandıktan çıkan demokratlar darbeciler gibi yönetirse onların demokratlığı kalmaz. Sadece aldığı oyların temsilcisi olursa nasıl demokrasiden bahsedilir? Mısır’da Mursi bunu yaptı, Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan bunu yapıyor. Mursi’nin yüzde 50 oy aldığı söyleniyor. Mursi katılımı yüzde 51.7 olan ikinci tur seçimlerinde, yüzde 50’ye yakın oy aldı. Mursi Mısır halkının yüzde 26.4’ünün oyunu aldı. Rakamlarla oynama yapıyorlar. Mısır halkının tamamının Mursi’yi desteklediğini göstermeye çalışıyorlar. Adeviye ve Tahrir Meydanları’nda iki ayrı Mısır halkı var. Siz hangi Mısır halkından yanasınız?” diye konuştu.

Başbakan’ın kurallardan yana olması gerektiğini kaydeden Uzunırmak, “Sen böyle olursan olmaz. Bu hükümet, komşularla sıfır sorun diyordu. Şu anda sıfır komşu noktasına geldik. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık kültürünü ve aidiyetini zayıflatıyorlar”ifadelerini kullandı.

Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun 11 Mart 2012’de TBMM’de yaptığı konuşmayı kendi telefonundan dinleten Uzunırmak, “Sayın Dış İşleri Bakanı, “Ortadoğu’yu biz şekillendireceğiz” diyor. Sizin şekillendirdiğiniz Orta Doğu bu mu?” diye sordu.

KREDİ KARTI OLMASA

Başbakan Erdoğan’ın son günlerde yaptığı ‘kredi kartı kullanmayın’ yönündeki açıklamalara da tepki gösteren Uzunırmak, “Vatandaşın mutfağı yanıyor. Kredi kartı olmadan insanlar alışveriş yapabilir mi? Kredi kartı olmadan esnaf işini döndürebilir mi?” şeklinde konuştu.

AYDIN’IN EFELERİ SANDIKTAN GALİP ÇIKMAK ZORUNDA

Önümüzdeki seçimlerde milliyetçilerin sandıktan galip çıkması gerektiğini kaydeden Uzunırmak, sözlerini şöyle tamamladı: “Başbakan yüzde 50’yi evde tutamıyorum diyerek sessiz çoğunluktan söz ediyor. Bu sessiz çoğunluk kadınlarımızdan oluşuyor. AKP’nin çıkardığı yeni büyükşehir yasasında eyaletlere bölünme var. Bu bölünmeyi engellemek için Türk Milliyetçileri, Aydın’ın Efeleri sandıktan galip çıkmak zorunda”

(İHA)

Share