logo

05 Temmuz 2013

Altıntaş:“Köse İddiaları İspatlasın”

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Merkez İlçe Başkanı Barış Altıntaş yaptığı açıklama ile Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Fevzi Köse’yi iddialarını ispatlamaya davet etti

Altıntaş açıklamasında, “Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Fevzi Köse 02.07.2013 Salı günü parti İl binasında düzenlediği basın toplantısında Kemer Mahallesinde bulunan arazinin kamulaştırma süreci ile ilgili olarak Aydın Belediyesi’ni hedef alarak, “Aydın Belediyesi tarafından bazılarına peşkeş çekilmiştir” ifadelerini kullandığı bir takım basın ve yayın organlarında çıkan haberlerden görülmektedir. Peşkeş gibi son derece ağır bir ifadeyi kullanabilen Sayın Köse’yi bu iddiasını kanıtlamaya davet ediyoruz. Sayın Köse’nin böylesi ağır bir ithamı belgeleri ile kanıtlayamaması durumunda Aydın kamuoyunda müfteri olarak anılacağını belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Fevzi Köse’nin, yapılan çalışmalarla ilgili belediye meclis üyelerine belgelerin verilmediğine dair eleştirilerinin anlamsız olduğunu söyleyen Altıntaş, “Aydın Belediyesi’nin bir meclis üyesi herhangi bir belgeye ulaşamayacak ve bunu bağlı olduğu partinin İl başkanı dile getirecek. Gerçekten yazık. Aydın Belediyesi bir kamu kurumudur. Bir Meclis üyesinin bir belgeye nasıl ulaşacağının yolu da bellidir. Bana belge lazım deyince kimse size belge vermez. Gerekli müracaatları yapan bir meclis üyesinin belge alamaması mümkün mü. Artık eski alışkanlıkları bırakmak lazım. Elden belge istemek olmaz. Her şey kaydıyla, kuralıyla yapılır. Sayın Köse’nin bunları çok iyi bildiğinden eminim. Ama elde malzeme olmayıp, eleştirme zorunluluğu içinde olursanız bu tip temeli olmayan, mantık ve gerçekle bağdaşmayan ifadeleri kullanırsınız. Sayın Köse’ye benim önerim, böyle içi boş eleştiriler ile vakit geçireceğine, Aydın’da bir anket yaptırıp gerçeklerle yüzleşmesidir. Anketlerde neden açık ara ile Özlem Çerçioğlu ismi çıkmaktadır. Hatta bazıları neden bu yüzden genel başkanlarından fırça yemektedirler. Sayın Köse bunları analiz etmelidir” şeklinde konuştu.

 

(İHA)

Share