logo

10 Temmuz 2017

ALBAYRAK’TAN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NE SERT TEPKİ

Vatan Partisi (VP) Aydın İl Başkanı Emre Albayrak, Adalet Yürüyüşü hakkında açıklamalarda bulundu.
Albayrak, partisinin il binasında yaptığı açıklamada, AKP’nin tek rakibinin Vatan Partisi olduğunu savundu ve, CHP ile PKK’nın tarihin hiçbir karesinde yan yana gelmediğini hatırlatarak şu iddiaları dile getirdi:
“ADALET YÜRÜYÜŞÜ TÜRKİYE İÇİN UTANÇ VERİCİDİR”
“Yürüyüşü dört maddede özetliyoruz:
1. Bu yürüyüş CHP-FETÖ-PKK ittifakının resmidir.
2. Bu yürüyüş ABD-AB gibi küresel efendilerin iktidar planını yansıtmaktadır.
3. Bu yürüyüş AKP’yi güçlendirmektedir ve kaybetmeye mahkûmdur.
4. Bu yürüyüş AKP’nin tek rakibinin Vatan Partisi olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.
Yürüyüş, gerçek yüzünü gösterdi. En sonunda planlandığı gibi CHP yönetimi HDP/PKK’ya kavuştu. Kucaklaştılar ve kol kola girdiler. Atlantik medyasında CHP ile HDP/PKK’nın kucaklaşmasını gösteren tek bir fotoğraf, tek bir haber yok. Çünkü bu resim, gizlenmesi gereken, utanılacak bir resimdir.”

Albayrak, açıklamasının devamında, HDP’nin kapatılması gereken bir parti olduğunu iddia etti ve özetle şunları söyledi:
“PKK İLE HDP TEK ÖRGÜTTÜR”
HDP ile PKK’yı bilerek birlikte yazıyoruz. Çünkü PKK ve HDP diye iki ayrı parti yoktur. İkisi tek partidir. HDP, PKK’nın yasal koludur.
PKK/HDP’nin tek programı vardır: Herkesin bildiği program. Tek merkezi vardır: Kandil. Tek örgüt vardır, o tek örgütte herkesin kendi görevleri vardır.
Belirleyici eylemleri terördür. HDP, bu terörün tedarikçiliğini yapar, eleman bulur, ortam sağlar, istihbarat toplar vb. Birlikte yaptıkları iş Mehmetçiğe ve polisimize kurşun sıkmak, Türkiye’nin altına mayın döşemek, ABD emperyalizmini davet etmektir.
HDP’yi PKK’dan kopartmak mümkün değildir, o zaman HDP kalmaz.
PKK’nın temizlenmesi mümkündür: Türk Ordusu, Polisi, Köy Korucusu bu görevi başarıyla yerine getirmektedir.
HDP, koluna girilecek parti değildir, Anayasaya ve yasalara göre kapatılması gereken partidir.”
“CHP ÖRGÜTÜNÜ UYUŞTURUCUYA ALIŞTIRMAK”
“Kamuoyunun dikkatini çekmek için hatırlatıyoruz. CHP ve PKK tarihin hiçbir karesinde yan yana gelmemiştir. Hiçbir uyarı CHP yönetimini caydıramıyor. Tek sorunları, CHP tabanını HDP/PKK ile ittifaka nasıl ikna edecekler. Gerçi, 2015 yılından beri bu konuda hayli mesafe aldılar. HDP’yi Meclise sokarak AKP iktidarına son verme iddiası iki kez ağır yenilgiye uğradı. ABD’nin FETÖ eliyle tezgâhladığı 15 Temmuz Darbesi de yerle bir oldu. Ama ısrar devam ediyor.
Yenilgilere rağmen, CHP yönetiminin kazancı, CHP’nin HDP/PKK ittifakına alıştırılmasıdır. Yollar aşınmıyor ama CHP’deki vatanseverlik aşınıyor. CHP örgütlerine ve tabana bir tür uyuşturucu verilmektedir.”
“AKP’NİN RAKİBİ VAR”
“Türkiye sahipsiz değildir. Vatan Partisi artık Türkiye için biricik çözümdür ve görevinin başındadır.”
“ATLANTİK MEDYASINDAKİ KAMPANYA”
“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atlantik sistemi gazetelerinde kampanya halinde yayımlanan yazısında, emperyalist merkezleri Türkiye’ye müdahaleye çağırmaktadır. Bu yazıda, Türk milletine veya Türkiye halkına güvenen bir sözcüğe rastlanmıyor. Kılıçdaroğlu, bütün Atlantik âleminde örnekleri görüldüğü üzere, “dünya” adını verdiği Küresel Efendilere seslenmekte ve onları Türkiye’ye karşı harekete geçmeye davet etmektedir. “Adalet Yürüyüşü”nün amacı böyle açıklanmaktadır.
Kılıçdaroğlu, yazısının sonunda “yalnız değiliz” dedikten sonra, kimlere karşı ve kimlerin yanında olduğunu şöyle vurguluyor:
“Yalnız değiliz. Dünya, aşırılık yanlısı, liberal olmayan popülistlerin ve diktatörlerin yükseldiğini görüyor. Diktatörler birbirlerinden öğreniyorlar. Demokrasilere karşı birlikte komplo kuruyorlar. Ülkelerini mahvettiler ve halklarını yurt dışına sığınmaya zorladılar. Liberal demokratlar nasıl tepki vermeli?
“Yürüyüşümüz, rejimin kurbanlarının birçoğunu barındıran İstanbul’daki cezaevinin kapılarında sona erecek. Ancak umarız adalet için yeni bir toplumsal hareket, Türkiye sınırlarının ötesinde yankı bulacak bir hareket başlatacaktır.”
“SURİYE İRAN RUSYA VE IRAK DÜŞMAN İLAN EDİLİYOR”
“Bu satırlarda da görüldüğü üzere Kılıçdaroğlu, düşmanlarını tıpkı ABD emperyalistleri ve İsrail gibi, “Aşırılık yanlısı, liberal olmayan popülistler ve diktatörler” diye tanımlamaktadır. Dahası Kılıçdaroğlu o “diktatörlerin” kim olduğunu da açıklıyor: “Ülkelerini mahvettiler ve halklarını yurt dışına sığınmaya zorladılar.” Suriye ve Beşar Esad açıkça düşman ilan edilmektedir.
Kılıçdaroğlu, “diktatörlerin birbirlerinden öğrendiğini, demokrasilere karşı birlikte komplo kurduklarını” söyleyerek, Batı Asya’da ABD emperyalizmine ve İsrail’e karşı kurulan cepheyi hedef almaktadır. Rusya, Türkiye, İran, Irak ve Katar, düşman kamp olarak tanımlanmaktadır. Böylece Kılıçdaroğlu, ABD ve İsrail’in mevzisinden Batı Asya’nın Mazlum Ülkelerine karşı atışlar yapıyor.
CHP Genel Başkanı, ABD emperyalizminin BOP Eşbaşkanlığı görevini üstlendiğini dünyaya bildirmektedir.”
ABD’NİN MÜDAHALE VE İŞGAL GEREKÇESİ: “DİKTATÖR” SUÇLAMASI
“Bütün insanlık, ABD’nin “diktatör” suçlaması yönelttiği kampanyalardan sonra, “demokrasi götürmek” adına, Irak’a, Libya’ya ve Suriye’ye silahlı müdahalede bulunduğunu çok iyi bilmektedir.
Şimdi hedefte Türkiye var. ABD emperyalizmi, 15 Temmuz darbe girişiminde başaramadığı silahlı müdahale tehdidini gündeme almış gözükmektedir.”
“TÜRKİYE YENİLMEZ”
“İlan ediyoruz:
Türkiye, ABD ve İsrail saldırganlığına karşı Vatanını ve Cumhuriyetini savunacak kuvvete ve birikime sahiptir. “Kürdistan’da referandum” planı, Türk milletini ve Batı Asya ülkelerini birleştiriyor. Vatan Partisi görev başındadır. Vatan Savaşımız, kesinlikle zafere ulaşacaktır.”
(HABER MERKEZİ)

Share