logo

26 Temmuz 2013

AKP’de Ahmet Kürşat Uğur Sürprizi

Yerel seçimler yaklaşırken, AKP'de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ahmet Kürşat Uğur’un ismi anılmaya başlandı.

Aydın’ın Büyükşehir olmasının ardından ilk kez seçilecek olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den Özlem Çerçioğlu’nun aylar öncesinden adaylığını açıklayıp çalışmalara başlamasının ardından sessizliğini koruyan AKP’de sürpriz bir isim gündeme taşındı.

Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisi Genel Başkanı olduğu dönemde Saadet Partisi Aydın İl Başkan Yardımcısı olarak ilk kez üst düzey bir görev alan Avukat Ahmet Kürşat Uğur’un ismi, edinilen bilgilere göre kulislerde AKP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olarak konuşulmaya başlandı.  Kurtulmuş ile birlikte HAS Parti’ye geçen Ahmet Kürşat Uğur, HAS Parti Aydın İl Teşkilatı’nın kurucuları arasında yer almış ve daha sonra uzun süre HAS Parti Aydın İl Başkanlığı görevini yürütmüştü.

KURTULMUŞ İLE KADER BİRLİĞİ YAPTI

HAS Parti’nin AKP ile birleşme kararı almasının ardından Aydın’a büyük önem veren Numan Kurtulmuş ile kader arkadaşlığı yapan Ahmet Kürşat Uğur, AKP saflarına katılmıştı. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle AKP rozeti bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından takılan Uğur, halen AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Numan Kurtulmuş’a olan yakınlığı ile biliniyor.

 

(Mücadele Ajans)

Share