logo

12 Şubat 2007

AKP MERKEZ İLÇE BAŞKANI CÜNEYT BAYRAKTAR; “Duyarlılık ve Gayret Bekliyoruz”

AK Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.
Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar yaptığı açıklamasında; Son zamanlarda bazı gazetelerde çıkan haberlerle ilgili bilgi verdi ve özetle şunları söyledi;
“Ak Parti’mize verilen tek başına iktidar döneminde ülkemizin yararına, ilkleri teşkil eden binlerce hizmeti, Ak kadrolar gecesini gündüzüne katarak gerçekleştirmeye devam etmektedir ve halkımızın bize güveni sürdüğü müddetçe inşallah bu hizmetleri daha da üst seviyelere ulaşmaya devam edecektir. Halkımız bizim bu güne kadar yaptığımız hizmetleri bilmekte ve görmektedir. Bunun yanı sıra yapamadığımız veya bir şekilde engellenen hizmetlerin de neden yapılamadığını halkımız gayet iyi bilmekte, takip etmekte ve görmektedir. Sağduyusuna ve engin ferasetine sonuna kadar inandığımız halkımız. Bu konudaki değerlendirmesini en güzel şekilde önümüzdeki ilk seçimde, sandıkta görecektir.
Yıllardan beri iktidara gelen koalisyon hükümetlerinin ülkemize çok fazla hizmet üretemediğini gören milletimiz AK Partiyi 3 Kasım 2002 seçimlerinde tek başına iktidar yaparak ülke tarihine önemli bir not düşmüş, 3 kasım 2002 tarihi Türk Siyasi Tarihine adeta bir milat olarak geçmiştir. İnanıyoruz ki iktidarının 5. yılında iktidar olduğu ilk günkü heyecan ve gayretle halkımızın emrinde çalışmalarına devam eden AK kadrolar halkımız tarafından iki kez tek başına iktidara getirilecek ve bu Ak kadrolar iktidarın ilk günlerinden daha tecrübeli, daha bilinçli ve daha azimli olarak halkımıza hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir.
Bizler Ak Parti olarak hiçbir zaman kavgacı, alaycı, aşağılayıcı ve haddini bilmez bir üslupla siyaset yapma gayreti içinde olmadık. Dünlerde bu üslubu benimseyenleri halkımız tasvip etmemiş, 3 Kasım 2002 seçimlerinde adeta cezalandırırcasına sandığa gömmüştür.
İşte bizler de dünkü bu manzaradan ders alarak bunun bilinci içerisinde hareket ediyor, halkımızın tamamını kucaklayan bir anlayışla siyaset yapmaya devam ediyoruz ve bu noktada kararlıyız. Biz Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkesi kardeş gören, kardeşliğe zarar verecek daaranışlardan uzak duran bir anlaşışın hakim olmasını arzu etmekteyiz.
Bu ülkede yaşayan herkesin bu ülkeyi sevdiğini, dolayısıyla ülkeyi sevmenin de milliyetçilik olduğunu düşünüyoruz. Bizler nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan bir toplum olarak inancımızın da etkisiyle bu milliyetçilik anlayışının ırka dayalı bir anlaşış değil ulusal çıkarlarda birliktelik ve ülkemizi ve halkımızı yüceltme, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma noktasında bir birliktelik olması gerektiğine inanıyoruz.
Bu noktada Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşleri basından da takip ettiğiniz gibi gayet açıktır ve nettir. Biz Ak Kadrolar olarak toplumsal ve kültürel değerlere bağlılık noktasında en muhazafakar kadar muhafazakârız, en iyi milliyetçi kadar milliyetçi, en iyi sosyal demokrat kadar da demokrat olduğumuza inanıyoruz.
Bu anlayışla siyaset yaparken bazı partilerin bunun tersi bir anlayışla kavgacı, alaycı ve haddi aşan ifadelerle kamuoyuna demeç vermelerini üzüntüyle karşılıyoruz.Seçim yılı olan bu yıl tüm partilerimizden bu yönde duyarlılık ve gayret bekliyoruz. Bizler hepimiz aynı toplumun insanlarıyız, kardeşiz. Siyasi görüşü ne olursa olsun, hangi parti çatısı altında siyaset yaparsa yapsın çevremizdeki tüm insanlarımızı bizler kardeş olarak görüyor ve bu arkadaşlarımızın da siyaset yaparken bunun bilinci içerisinde hareket etmelerin gerektiğinin altını çizerek bu konudaki hasiyetimizi bir kez daha tüm kamuoyunun dikkatine sunmak istiyoruz.”

(Mücadele)

Share