logo

13 Temmuz 2013

AKP Büyükşehir Aday Adayı Aydıner: “Efenin Topuklusu, Topuksuzu Olmaz. Çakma, Zorlama Efe Hiç Olmaz”

Yerel seçimler yaklaşırken, ilk kez bir büyükşehir belediye başkanını seçecek olan Aydın'da başkanlık koltuğu için yarışacak isimler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

CHP'nin seçime Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile gireceğini resmen açıkladığı süreçte MHP'nin durumu henüz netlik kazanmazken, AKP'de ise aday adaylığı süreci başladı.

Adaylığı daha önce kardeşi tarafından kamuoyuna duyurulan Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın önceki Genel Sekreteri Mehmet Aydıner, dün AKP Aydın Büyükşehir Aday Adaylığı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Aydıner, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ve CHP'yi Çiftlik Jeotermal sahası ile ilgili tartışmalardan dolayı isim vermeden eleştirdiği açıklamasında şunları söyledi:

“Bilindiği üzere, Memleketim Aydın’dan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adayı olduğumu açıklamıştım. Memleketim Aydın’a hizmet etme vesilesi olarak gördüğüm bu adaylığımdan onur duyuyorum.

Son günlerde, kasaba kurnazı siyasetçisi uyanıklığı izlenimi veren ve “biz çok iş yapacağız da yaptırmıyorlar” kurnazlığına kaçan,  samimiyetsiz gündem oluşturma ve boş  kavga çıkarma çabalarını izlemekteyiz.

4 yıllık süre içinde yapmış oldukları hiçbir icraat bulunmayan, Aydınlılara anlatacak eserleri ve hizmetleri olmayanların, jeotermal sunni gündemi ile gelecekte yapacakları işler varmış gibi gürültü koparmaları,  dikkati, geçmişte yapamadıklarından ve başarısızlıklarından başka yöne çekme girişiminden başka bir şey değildir.

Seçimlere ramak kala,  jeotermal aşığı kesilmek, onlarca kuyu gittikten sonra bir kuyu için kahramanlık gösterileri yapmak,  seçimlere ramak kala köylere iki tane çöp arabası göndermek,   bana, seçim zamanı gelinceye kadar ortada görünmeyen bazı siyasetçilerin, seçim öncesi Nazilli Taksi Meydanında pamuğa iyi para vereceği nutukları atıp, oy alıncaya kadar Aydınlılara hoş görünüp, oyu aldıktan sonra ortada görünmemesini hatırlattı.  Bu çalakakıcı  siyasetçilerin  Aydın’da bir tek eseri yokken, Ak Partinin Aydın’daki eserleri ve hizmetleri ortadadır.

Bazı yerel basında gördüğüm, “topuklu efe” gazlaması çok gülünç olduğu kadar, çok sahte durmaktadır. Efenin topuklusu, topuksuzu olmaz. Çakma, zorlama Efe hiç olmaz. Efenin hası olur, o da Aydınlı olur.

Bu vesile ile tekrar, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden, efeler diyarı güzel memleketimde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olduğumu ilan etmekten büyük şeref duyuyorum.”

(Güçlü ÇEZİK)

Share