logo

22 Şubat 2007

AK PARTİLİ VEKİLLER SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI!

Yaklaşan genel seçimler milletvekillerini de hareketlendirdi. 4 Kasım genel seçim hazırlıklarını başlayan AK Parti Aydın Milletvekilleri sık sık partililerle bir araya gerek seçim hazırlıklarını sürdürüyorlar.
Son olarak Çine’de partililerle bir araya gelen AK Parti Aydın Milletvekilleri Semiha Öyüş ve Ahmet Ertürk, partililerin üye olmalarını istediler. Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler dolayısıyla heyecanlı olduklarını belirten Semiha Öyüş, 2002’de milletin vermiş olduğu destekle tek başlarına iktidar olduklarını hatırlatarak, tekrar tek başlarına iktidar olmak istediklerini açıkladı. Tek başlarına iktidar olmak için halkın desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade eden Öyüş, “Halkımız bize bu desteği sağlayacağına inanıyorum. Ekonomisiyle siyasetiyle Türkiye’nin önünü açtık. Başbakanımızın girişimiyle Avrupa’da söz sahibi bir ülke konumuna geldik. 182 milyar dolar olan bütçe bugün 410 milyar dolara ulaştı. İktidar olarak iyi hizmetler yaptık. Ülkemize 2006 yılında 20 milyar dolar yabancı sermaye griş yaptı. Üretimde kaliteyi bir marka yapacağız. Bir iş yaparken planlı yapmalıyız. Biz iktidara geldiğimizde ilk olarak bitmeyen yerleri bitirdik. Başbakanımızı temel atma törenlerinde değil bitirdiğimiz yerlerin açılış törenlerin de gördük. Bu demektir ki bizler en iyi şekilde çalışıp bitmeyen yerleri bitirdik. Seçim zamanına kadar çok çalışmalıyız. Kamuoyu araştırmalarına göre AK Parti tek başına iktidara gelecektir. Bizim arzumuz uzun yıllar iktidar olarak bu ülkeye hizmet etmektir” dedi.
Aynı toplantıda söz alan AK Parti Aydın Milletvekili TBMM Tarım Komisyonu Üyesi Ahmet Ertürk, üreticiye verilen desteğin her geçen gün arttığını söyledi. AK Parti iktidarının dördüncü yılını tamamlamış bir iktidar olduğunu dikkat çeken Ertürk, “İnşallah parti çalışmalarımız hem Cumhurbaşkanlığı seçimi hem de genel seçimlerde Türkiye’nin refaha kavuşmasını sağlar. Ülkemizin aşılmaz gibi görünen meselelerini çözüme kavuşturduk. Bizler hizmetleri en iyi şekilde yapıyoruz. Geçen yıl 64 trilyon destekleme yapıldı, bu yılda 100 trilyonluk bir ödenekle destekleme yapılacak. Cumhurbaşkanlığını seçmek AK Partinin hakkıdır. Sılaj destekleri Şubat ayı içerisinde ödenecek demiştik. Bazı illerimizden afaki talepler oldu. Bunların sadece 18’i sorunlu. Sorunlu iller arasında Aydın bulunmuyor. O nedenle Aydınlıların içi rahat olsun. Ülkemiz hak ettiği yere çalışmalarımız sayesinde gelecektir” dedi.
(İHA)

Share