logo

10 Mart 2007

AK PARTİLİ KADINLARDAN ANLAMLI ZİYARET!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Nazilli Kadın Kolları 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla Nazilli E-Tipi Kapalı Cezaevinde kalan bayan mahkumları ziyaret ederek, gönüllerini aldılar.
Ziyarette mahkumlara saksı içerisindeki canlı çiçekleri hediye eden partili kadınlar, hükümlü bayanlarla tek tek ilgilenerek dertlerini dinlediler. Cezaevindeki değişik suçlardan hüküm giymiş olan bayanların arasında bulunan İbrahim isimli 5 yaşındaki çocuk ise ziyarette ilgi odağı oldu. İşlemiş olduğu suçtan dolayı 15 yıla mahkum edilen İbrahim’in annesi gözyaşlarına hakim olamazken, dışarıda çocuğuna bakacak kimsesi olmadığını belirterek çocuğunu yanında büyüteceğini söyledi. İsmini vermek istemeyen anne hayata bağlanma sebebinin 5 yaşındaki oğlu olduğunu belirterek, çocuğu için her şeye katlanmaya göze aldığını kaydetti.
Ziyaret hakkında bilgi veren AK Parti Nazilli Kadın Kolları Başkanı Ayşin Hittet, “”Bu kadınlarımızı ziyaret ederek onlara dünya kadınlar gününde yalnız bırakmak istemedik. Geleceğimizi duyduklarında bizim için hazırlık yaptıklarını öğrendik. Onlara bir nebze olsun yalnız olmadıklarını hatırlatıp yüzlerine gülümseme getirebildiysek ne mutlu bizlere. Bundan sonra da fırsat buldukça yanlarına giderek ziyaret edecek ve durumu iyi olmayanlar için yardımda bulunacağız. Bu ziyaretimizde bize destek olan başta Nazilli Cumhuriyet Başsavcımız Faruk Çalışkan, Cezaevi savcımıza, ve cezaevi müdürü ile personeline çok teşekkür ediyoruz” dedi.
(İHA)

Share