logo

20 Ağustos 2007

Ağar’a çağrı: “Onurunuzla gidin”

Demokratlar Platformu, 22 Temmuz seçimlerinin ardından DP Genel Başkanlığından istifa ettiğini açıklayan ancak daha sonra Genel Kurul’a kadar görevinde kalacağını açıklayan Mehmet Ağar’a “Onur gibi yüksek bir insanlık değerini 25 günlük pişmanlığa feda etmeden gidin” çağrısı yaptı.
Bir grup DP’li tarafından oluşturulan Demokratlar Platformu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ağar’ın 22 Temmuz akşamında istifa edip 25 gün sonra anlaşılmaz bir gerekçe ile geri döndüğü ifade edilerek, “Genel Başkan’ın yönetimindeki ‘mağluplar korosu’, ‘parti küçük olsun, bizim olsun’ çıkarcılığının bağımlısı haline gelmişlerdir. Bu bağımlılıktan kendilerini de partiyi de kurtarmaları beklenemez” denildi.
-SİYASET KENELERİ SUÇLAMASI-
Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
“Yapmamız gereken ilk iş bu partiyi ‘siyaset kenelerinden’ kurtarmaktır. Bunu demokratik irademizle ve bu davaya olan inancımızla biz başaracağız. Sayın Ağar’a ve şürekasına ‘artık ykamızdan düşün’ diyoruz. Bu partinin geçmişinde onurunuzla yer almak istiyorsanız bunu hiçbir bahaneye ve beklentiye yer bırakmadan yapın. Bunu siz yapmazsanız biz yaptıracağız. Onuruzula gidin. ‘Onur gibi bir insanlık değerini ’25 günlük pişmanlığa’ feda etmeden gidin.”

(Derleme)

Share