logo

07 Ağustos 2013

ADD’nin Silivri Tepkisi: “Halkımız Bu Davanın Kurmaca Olduğunu, Cezaların Peşin Kesildiğini Biliyor”

Atatürkçü Düşünce Derneği Aydın Şubesi, Silivri'de görülen Ergenekon Davası'nda yaşananlara tepki olarak, ADD Genel Merkezi ile ortak bir basın açıklaması yaptı.

ADD Aydın Şubesi'nde gerçekleşen basın açıklamasını Aydın şubeleri adına ADD Aydın Şubesi Başkanı Günver Güneş yaptı.

Güneş, açıklamasında özetle şunları söyledi:

“Düzmece belgelerle başlayan, 66’sı tutuklu, toplam 275 sanıklı Ergenekon Davası 5 yıl sonra bugün karara bağlanacak. Bugün milyonlarca yurt severin kalbi de bizimle birlikte atıyor. Duruşma salonu ve çevresinde alınan güvenlik önlemlerine, TEM’den buraya gelen yola konan bariyerlere bakınca: BURADA DÜŞMAN CEZA HUKUKUNUN UYGULANDIĞINI, SANIK YAKINLARINA, HALKA ’da DÜŞMAN GÖZÜYLE BAKILDIĞINI ÇOK İYİ GÖRÜYORUZ.

 

Gezi direnişine katılmayı "hükümete darbe" girişimi olarak görüp ömür boyu hapis cezası öneren ZİHNİYET, yapmış olduğu hukuksuz operasyonlarla 5 Ağustos’ta SİLİVRİ'ye gelen halka da gözdağı vermeye çalışmıştır. İstanbul Valisi, sanık yakınlarını duruşma salonuna sokmayacağını, halkı duruşma alanından kilometrelerce uzağa dahi sokmayacağını belirtiyor. Silivri’ye gelenleri suç işlemiş sayacağını ilan ediyor. Ardından bunun için çağrı yapan kişi ve kurumlar gözaltı ve operasyonlarla tehdit ediliyor. Silivri’de toplanan kalabalıklardan korkuluyor. Artık İleri Demokrasi iddiasında bulunarak iktidara gelenlerin maskesi düşmüştür.

İleri Demokrasi Silivri’ye gidecek olan halkın üzerine Biber Gazı, Tazyikli Su, Sopa, Pala ve Gözaltı demekmiş, İleri Demokrasi Halkına Karşı şiddet uygulamak demekmiş, İleri Demokrasi Korku imparatorluğundan medet ummak demekmiş, İleri Demokrasi Faşizm demekmiş. ADD olarak bu kirli oyunu kınıyoruz.

Bu davada ülkemizin, aydınları, gazetecileri, yazarları askerleri; VARLIĞI KANITLANAMAMIŞ BİR ÖRGÜTE ÜYE OLMAKLA SUÇLANDILAR, YARGILANDILAR.
VARLIĞI KANITLANAMAMIŞ BİR ÖRGÜTE ÜYE OLMADIKLARINI İSPAT ETMEYE ÇALIŞTILAR.

Bu davada; gözaltı sürecinden, karar aşamasına kadar, Anayasa-AİHS ve CMK’nın emredici kuralları yok sayıldı. Bu davanın her aşaması; adil yargılama hakkını ihlal etti, kanun dışı delillerin toplanmasına, kullanılmasına olanak verdi. Sahteliği bilirkişi raporlarıyla saptanan veriler suçlama aracı yapılabilirdi. Davanın şüphelisi, PKK’nın Marmara sorumlusu, öz kardeşini öldüren, yeğenini para karşılığı satanlar, Bölücü Terör Örgütü Mensupları GİZLİ TANIK yapıldı. Bu yolla tam 44 sanık dinlendi.

Burada yargılama yapan ÖZEL YETKİLİ MAHKEMENİN dünyada bir eşi yok. Özel yetkili mahkemeler GÜYA kaldırıldı. Ama bu davaya bakan mahkeme ve hâkimlerine dokunulmadı. Onlar bu davayı karara bağlayacaklar. Dünyanın neresinde bir mahkeme sadece (birleştirilmiş) bir davaya özeldir ve o dava bitince kendisini TASFİYE edecektir? Tek başına bu durum bile, davanın ne kadar hukuk dışı, SİYASİ bir dava olduğunu göstermeye yeter. Verilecek kararı da biliyoruz.

 

Halkımız yaşanan tüm hukuksuzlukları görmüş, anlamıştır. Halkımız bu davanın bir KURMACA olduğunu biliyor. Cezaların peşin kesildiğini biliyor. Bugün Halkımız kendi üzerinden, millet üzerinden, ülke üzerinden oynanan oyunları görmüştür. Bu oyuna dur demiş, provakasyonlara gelmemiş, adalet için, özgürlük için  direnmiş ve direnmeye de devam edecektir.

BURADA YAŞANANLARI HALK DA AFFETMEYECEKTİR, TARİH DE AFFETMEYECEKTİR.”

(Güçlü ÇEZİK)


Share