logo

21 Şubat 2007

BAYANLARA GÜZELLİK ÖNERİLERİ

Yalova’nın Çınarcık İlçesi’nde bayanlara güzellik kursları vermeye başlayan Cilt Bakım Uzmanı Cavide Erünlü, limon ve salatalık özleriyle hazırlanan toniğin yüzdeki siyah noktaları ortadan kaldırdığını ve cildi güzelleştirdiğini söyledi.

Çınarcık İlçesi’nde düzenlenen cilt bakım eğitimi bayanlardan yoğun ilgi gördü. Burada bayanlara ciltlerine ne türlü bir bakım yapmaları gerektiğinin püf noktalarını öğreten Cilt Bakım Uzmanı Cavide Erünlü, özellikle bitkilerin cilt bakımında önemli rol oynadığını söyledi. Bugün cilt operasyonları yaptırarak düzeltilen sarkmalardan yüzlerdeki leke ve siyah noktalara kadar hepsinin bitkilerle ortadan kaldırılabildiğine vurgu yapan Erünlü, “Cilt bakımında bugün kullanılan kimyasal krem ve losyonların birçoğunun cilde ilerleyen dönemlerde kalıcı hasarlar verdiği tıbbi olarak ispatlandı. Oysa doğal yöntemlerle bu kimyasal ürünlerin yaptığı etkiyi yakalamak mümkün. Bu nedenle bayanların daha doğal yöntemlere yönelmelerini öneririm” dedi.

Bayanların en büyük dertlerinden birisi olan siyah noktalardan kurtulmalarının yöntemini de anlatan Erünlü, “Siyah noktalardan kurtulmanın ve cildi canlandırmanın sırrı limon ve salatalık özleriyle hazırlanan limon toniğinden geçer. Bayanların evlerinde rahatça hazırlayarak yüzlerine uygulayabilecekleri tonik, ciltteki mikropları da yok etme etkisine sahip” şeklinde konuştu.

Erünlü, önerdiği limon toniğinin hazırlanışını ise şöyle anlattı:

“3 limon, 1 salatalık ve 1 portakal kabukları ile birlikte mikserde çekilecek. Çekilen bu karışım bir tülbentle süzülerek elde edilen sıvıya 3 çorba kaşığı gül suyu ve 2 çorba kaşığı da alkol ilave edilecek. Bu karışım bir saat kadar bekletildikten sonra sabah ve akşamları cilt bu sıvıyla silinecek. Bu işlemin ardından da cildin gerginliğinin sağlanması açısından susam ya da badem yağıyla masaj yapılacak.”

(İHA)

Share