logo

08 Mart 2007

SÖKELİ BAYANLAR SAHİP OLDUKLARI HAKLAR KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

Söke Belediye Kadın Komisyonu ve ilçede faaliyet gösteren kadın dernekleri tarafından 8 Mart Dünya kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında panel düzenlendi. Bayanların yoğun ilgi gösterdiği panele katılan konuşmacılar sahip oldukları haklarla ilgili hanımları bilgilendirdiler.
Söke Belediyesi Kadın Komisyonu, Söke Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi ile Söke Korunmaya Muhtaç Kadınları Koruma Sığınma Evi Yaptırma ve Yaşatma Derneği iş birliği ile düzenlenen panel, Söke Kız Meslek Lisesi Salonunda yapıldı. Panele Söke Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Sarınç, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken, kadın derneklerinin yöneticileri, siyasi partilerin kadın kolları temsilcileri, davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Söke Belediyesi Kadın Komisyonu Başkanı Sevim Şahin’in yönettiği panele konuşmacı olarak Mor Çatı Danışmanı Av. Birsen Atakan, Söke Kız Meslek Lisesi Müdürü Meliha Çallak ile Söke Korunmaya Muhtaç Kadınları Koruma Derneği Başkanı Hatice Atay katıldı. Panelde, kadınların karşılaştıkları şiddet, kadınların yasal hakları ve olumsuz durumlarda kadınların neler yapmaları gerektiği ile toplumda kadınların yeri gibi konular hakkında bilgiler verildi. Söke Belediyesi Kadın Komisyonu Başkanı Sevim Şahin; Söke’de kadınların ortak mücadelesinin gerçekleştirilecek etkinliklerle süreceğini söyledi.

(İHA)

Share