logo

09 Ağustos 2007

Söke 4. Pamuk festivali

Söke Belediyesi’nce ilçenin düşman işgalinden kurtuluş etkinlikleri ile birlikte düzenlenen 4. Pamuk Festivali, renkli görüntülere sahne olacak.
30 Ağustos günü Söke Belediyesi Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evi’nde karma resim sergisi, müzik dinletisi ve kokteyl ile başlayacak festival, 31 Ağustos günü belediye bandosu konseri, halk oyunları ekipleri gösterisiyle sürecek. Protokol ve vatandaşların katılımıyla oluşturulacak kortej Cumhuriyet Caddesi, İstasyon Caddesi, Pullukçu Sokaktan Çarşamba Pazar Yeri’ne ulaşacak. Halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından Tarım Fuarı’nın açılışı yapılacak.
1 Eylül günü gündüz başlayacak iller arası Belediye Başkanlığı Karate Şampiyonası’nın ardından Sanatçı Suavi de 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Köprübaşı Otopark’ta konser verecek. 2 Eylül günü Karate Şampiyonası’nın finalleri, Fuar alanında Hacivat Karagöz gösterisinin yanı sıra aynı gün akşamı Yenikent Nebahat Alpan İlköğretim Okulu’nda folklor gösterisi olacak. Söke Belediyesi T.H.M Konseri gerçekleştirilecek. 3 Eylül günü Yenikent Masal Kahramanları Parkı’nda çocuklara yönelik düzenlenecek bir
etkinliğin ardından fuar alanında sanatçı Lida konser verecek. 4 Eylül günü Atatürk Mahallesi Uğur Mumcu Parkında gerçekleştirilecek etkinliklerde halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle birlikte Grup Düşsel gençleri coşturacak.
5 Eylül günü Atatürk Parkında Dr. Öztekin Yüce yönetimindeki Söke Türk Sanat Müziği Derneği tarafından konser verilecek. 6 Eylül günü akşamı Söke Şehir Stadında yapılacak final gecesinde pop sanatçısı Funda Arar sahne alacak. Havai fişek gösterileri ile sona erecek Pamuk Festivali’nde bu yıl etkinlik yelpazesinin daha da geniş olması için çalışılıyor.
Söke Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Sarınç, festivalin daha çok çocuklara ve gençlere yönelik olduğunu belirterek “Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, özgün, pop, rock, fantezi müziğin yanı sıra başta Aydın yöresi olmak üzere değişik yöre halk oyunları ekipleri gösterileri yer alıyor” dedi.

(İHA)

Share