logo

08 Eylül 2007

Nazilli’de Zara ve İsmail YK rüzgarı

Nazilli’nin kurtuluşunun 85. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen halk konserine katılan Türk Halk Müziği Sanatçısı Zara ve İsmail YK konseri izlemeye gelen binlerce kişiyi büyüledi. Zara’nın okuduğu kaside halkı mest etti.
İlçenin kurtuluş bayramı etkinlikleri için Nazilli’ye gelen THM sanatçısı Zara, 5 Eyül gecesi Belediye Meydanı’nda ücretsiz halk konserinde binlerce kişiye en güzel eserlerini seslendirdi. İstek parçalarını da okuyan sanatçı sesi ile hayranlarını mest etti. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Zara, aynı gece Kuyucak ve Atça’daki konsere rağmen Nazilli ve çevre ilçelerden gelen binlerce kişiye konser verdi.
Gecede konuşan Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaparak, bu vatan toprakları için mücadele eden herkese sonsuz minnet duyduklarını söyledi.
Melda Başaran’ın sunuculuğunu üstlendiği konserde İsmail YK hareketli şarkılarıyla kendini dinlemeye gelenleri oynatırken, arabesk şarkılarıyla dinleyicileri hüzünlendirdi. Zaman zaman izdihama sahne olan konserde gecenin finalini gerçekleştiren Zara adeta hayranlarını büyüledi. Gece havai fişek gösterileriyle son buldu.

(İHA)

Share