logo

07 Mart 2007

MİMARLAR ODASI MESLEK ÖDÜLLERİ

Mimarlar Odası Kuşadası Temsilciliği meslekte 25 yıl ve üzerini dolduran mimarları onur plaketi ile ödüllendirdi.
Kısmet Otel’de gerçekleştirilen meslek ödülleri gecesine aralarında Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı ve Kuşadası’nda görev yapan mimarların bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Kokteyl ile başlayan meslek ödülleri gecesinde daha sonra mimarların meslek yıllarına göre ödül töreni gerçekleştirildi. Kuşadası Kaymakam Ahmet Ali Barış tarafından mimarlık mesleğinde 45 yılı dolduran Kuşadası eski belediye başkanlarından Taylan Sağnak’a, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı tarafından ise meslekte 40 yılını dolduran Şükrü Kırkaya’ya ödülleri verildi. Daha sonra, ayağından geçirdiği operasyon sonucu İstanbul’da bulunduğu için geceye katılamayan ve meslekte 30 yılını dolduran Kuşadası Belediyesi eski Başkanı Engin Berberoğlu ile eşi Seher Berberoğlu’nun ödüllerini, mimar Hüseyin Mehdioğlu, Mimarlar Odası Temsilcisi Adil Geçim’in elinden aldı.
Büyük ilgi gören gecede Kuşadası’nda mimarlık mesleğini başarıyla sürdüren Taylan Sağnak, Şükrü Kırkaya, Engin Berberoğlu, Seher Berberoğlu, Ata Gökahmetoğlu, Zihni Selçuk, Ümit Özkan, Seher Mehdioğlu, Hüseyin Mehdioğlu, Erol Gümrükçü, Ergun Yılı, Ulutan Oral, Erdoğan Elçi, Mustafa Aydın, Çetin Kocaman, Adil Geçim, Yahşi Karamollaoğlu, Birgen Güzeliş, Oğuz Başöz, Canan Güler, Nurettin Öztürk, Şeniz Evgar, Saadet Erdoğan, Cihad Cihat ve Mine Şavkay’a meslek ödülleri verildi.
Bu arada, ödül töreninin ardından bir konuşma yapan Mimarlar Odası Kuşadası Temsilcisi Adil Geçim, anlamlı bir gecede meslektaşlarıyla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, meslekte 25 yıl ve üzerinde emek veren mimarları oda olarak unutmadıklarını söyledi.

(İHA)

Share