logo

01 Mart 2007

KUŞADASI’NDA İSTİKLAL MARŞI OKUMA YARIŞMASI

Aydın il genelinde 9 Mart’ta gerçekleştirilecek olan İstiklal Marşı okuma yarışmasının Kuşadası elemeleri tamamlandı. Kuşadası merkezi ile belde ve köylerinden en iyi İstiklal Marşı okuyan 10 öğrenci arasında gerçekleştirilen yarışmada Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi’nden Yunus Emre Gözde birinciliği elde eldi.
Kuşadası Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmayı aralarında Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı, Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, Sağlık Grup Başkanı Şükrü Güngör ve çeşitli daire amirleri ile eğitimcilerin de bulunduğu kalabalık bir topluluk izledi.
Büyük ilgi gören yarışmadan, Tuğçe Karabayır, Zeynep Yağmur İnce, Hakan kadıoğlu, Özlem Ekdi, Yunus Emre Gözde, Çağdaş Alp, Büşra Aksüt, Artu Günhan Arın, Çağlayan Tahmaz ve Belkıs Seyyar’dan oluşan 10 kişilik öğrenci gurubu sırayla İstiklal Marşı’nı seslendirdi. 10 öğrenci arasından vurgu, tonlama, diksiyon, ritim uyumu, ezberleme, jest ve mimik ile duygu aktarma becerisini en iyi şekilde gösteren Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi’nden Yunus Emre Gözde 94.8 puanla birinci, Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi’nden Tuğçe Karabayır 94 puanla ikinci ve Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi’nden Çağdaş Alp 92 puanla üçüncü oldu.
İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci olan Yunus Emer Gözde ödülünü Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı’nın elinden aldı. Kuşadası Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yurttun, Elemelere katılan 10 kişi arasından seçilen öğrencinin 9 Mart’ta Aydın’da yapılacak il şampiyonasına katılarak Kuşadası’na temsil edeceğini açıkladı. Yarışmada birinci olan Yunus Emre Gözde ile birinciliği kıl payı kaçıkan Tuğçe Karabayır isimli öğrenciler ise elde ettikleri başarıdan büyük mutluluk duyduklarını söylediler.

(İHA)

Share