logo

26 Haziran 2013

Hüseyin BAYGÜN’e yanıt!

Gazetemizde 15.06.2013 Cumartesi günü “Bize Ulaşanlar” köşesinde Hüseyin Baygün’ün yayınlanan yazısı nedeniyle Aydın Vali Yardımcısı Sayın Celal Ulusoy’un yanıtı Şöyle: 

“MÜCADELE GAZETESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Gazetenizin 15.06.2013 tarihli nüshasının S. sayfasında "Bize Ulaşanlar" adıyla yer alan köşede Hüseyin BAYGÜN tarafından kaleme alınan yazı Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce incelenmiştir. Yapılan incelemede;

İnsülin bağımlısı Tip2 Diyabetes Mellitus hastası Hüseyin BAYGÜN'ün 23.06.2011 tarihinden bu yana evde sağlık hizmetlerinden yararlandığı, evde sağlık hizmetine alınmadan önce. özel ücretle yaptırdığı pansumanlarda ayaklarındaki yaralar enfeksiyonlu, cerahat akan halde tedaviye başlandığı, her hafta yapılan ziyaretlerde iki bacaktaki venöz ülserleri düzenli tedaviyle iyileşme gösterdiği ve hastanın kendi diyet, tedavi ve hijyenine dikkat etmediğinden yaraların tekrar ettiği anlaşılmıştır. Ayrıca hastanın ziyaretlerde ölçülen kan şekerinin regüie olmadığı. Devlet Hastanesi Endokrinoloji polikliniğinin tedavisine de düzgün uymadığı, diyabetik ayak ülserinde sonuç alınamadığı için 01.04.2013 tarihinde Aydın Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi uzman doktoru Nurettin ÇERÇİ'den bizzat evde sağlık hizmetleri mobil ekip hekimi tarafından randevu alınarak yatışının sağlandığı ancak hastanın 02.04.2013 tarihinde kalp damar cerrahi servis ve odasını beğenmeyerek kendi isteğiyle taburcu olduğu, buna rağmen 05.06.2013 tarihinde tekrar kalp damar cerrahisi polikliniği Dr. Özer UYGUÇtan randevu alındığı fakat hastanın randevusuna gitmediği, evde sağlık hizmetlerine her gün pansuman isteğiyle başvuran hastanın Evde Sağlık Hizmetlerine yardımcı olmayıp ne diyetine ne tedavisine ne de hijyenine uymadığı belirtilmiştir. Hastanın her hafta ziyaret edilmesine rağmen uyumsuzluğu sebebiyle çeşitli kurum ve kuruluşları arayarak defalarca rahatsızlık verdiği ve gerçeklerle uyuşmayan isteklerde bulunduğu bildirilmiş olup, yapılan incelemede ayrıca Evde Sağlık Hizmetleri ekibi olarak hizmet verilen Hüseyin BAYGÜN adlı hastanın genel durumunun iyi olduğu hastalığı konusunda ilaç ve diyetlerine uymaması nedeniyle sorunları devam ettiği anlaşılmıştır.

Halk Sağlığı Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından gereken tüm tedavinin yapılmış olması sebebiyle konunun kamuoyunun bilgisine sunulmasını rica ederim.”

Vali Yardımcısı Sn. Celal Ulusoy’a konuya duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ederiz. 

(Mücadele)

Share