logo

09 Mart 2007

ADÜ ÖĞRENCİ DERNEĞİ BAŞKANLIĞI’NA AKTAN DEMİR SEÇİLDİ!

Derneğin 15.02.2007 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında Dernek Başkanlığına Aktan Demir Seçildi.
Yaklaşık 4 yıldır dernek başkanlığı görevini yürüten Altan Kozak’ın yeniden aday olmadığı kongrede, tek liste ile seçime giren Aktan Demir yeni dernek başkanı oldu.
Açılış konuşmasını yapan Dernek Eski Başkanı Altan Kozak: “Ne mutludur ki derneğimize başkanlık, üyelerimize önder lik ve liderlik etme şerefi ve onuru 2002 Kasım ayından bu yana derneğimiz üyeleri tarafından şahsım ve yönetim kuruluma layık görülmüştür.
Görevde olduğumuz dört sene boyunca ilk günkü şevk ve heyecanımızı hiçbir zaman kaybetmeden, omuzlarımızda taşıdığımız bu ağır sorumluluğun bilinci, üzerimizde taşıdığımız sıfatın ise onuru ile elimizden geldiği, gücümüzün yettiğince Kubilay Ançin’in aç tığı bu bayrağı bir adım daha ileri götürmenin mücadelesini vermeye çalıştık.
Üyelerimizin Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda milli şuur ve bilgi sahibi olmasını, Türk Milliyetçiliği yüce düşüncesi etrafında birleşerek devletin, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaç edinen görüşlere karşı uyanık olmalarını sağlamayı kendimize amaç olarak belirledik ve faaliyetlerimize bu yönde ağırlık verdik.
Bugün 20. yaşını kutladığımız Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci Derneği “2023 Lider Ülke Türkiye” idealine ancak ve ancak alanında uzman ve iyi eğitim almış bireylerle gerçekleşeceğinin bilinci ile bu günden itibaren yeni başkanı ve yönetimi ile yine aynı çizgi de ve aynı hedefe doğru faaliyetlerine ve çalışmalarına devam edecektir.
Görevde bulunduğumuz süre içerisinde bizden maddi ve manevi desteğini hiçbir zaman esir gemeyen başta çok kıymetli mevcut ve mezun üyelerimize, sayın valimize, üniversite yönetimimize, sivil toplum örgütlerine ve halkımıza teşekkürü bir borç biliriz. Allah Yar ve Yardımcımız Olsun.” dedi.
Kongre sonrasında ise dernek üyelerine bir konuşma yapan dernek başkanı Aktan Demir ise; “Öncelikle gece gündüz demeden hizmet yarışına giren ve hiçbir fedakarlıktan ka çınmayan saygıdeğer dernek başkanımız Altan Kozak’a ve yönetimine teşekkürü bir borç bilirken, bu gün devraldığımız bu bayrağı her türlü imkan ve şartları zorlayarak sınırlar ötesine taşımaya ant içiyoruz. Üniversitemize ilk geldiğimizde ağabeylerimizi yürürken bul duğumuz bu kutlu yola hepinizi davet ediyorum.
Sözlerime son verir ken gelmiş geçmiş tüm dernek başkanlarından ve yönetimlerinden Allah razı olsun.
Emanetlerinin emanetimiz olduğunu da buradan belirtmek istiyorum. Yolumuzun açık ve başarılarla dolu olması diliyorum.” dedi.

(Mücadele)

Share