logo

21 Kasım 2017

VATAN PARTİSİ’NDEN O KULÜBE ZİYARET

Aydın 1. Amatör 1. Grup’ta yer alan Arslanlı Gençlikspor’un örnek davranışına Vatan Partisi’nden destek geldi.
Nazilli’nin Arslanlı Mahallesi’ne bağlı futbol takımı Arslanlı Gençlikspor’un yönetim ve taraftar grubu Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına forma yaptırma kararı aldı. 10 Kasım öncesi harekete geçen yeşil beyazlı ekibin taraftar grubu, formaları için Atatürk silueti tasarladı.

Tasarlanan siluetin formalara basılmasıyla, Aydın 1. Amatör 1. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Arslanlı Gençlikspor taraftarları maçlara Atatürklü formalarla gitmeye başladı.
Formalar kısa sürede büyük ilgi görürken, yaklaşık 50 TL’lik satış fiyatıyla kulüp bütçesine de katkı sağlamış oldu.
“Sporcu sadece sahada değil, saha dışarısında da bir mücadele veriyor. Önemli olan skorlar değil, ahlaklı mücadele ve yaşam” diyen Kulüp Başkanı Turgut Yerlikaya, “Biz yerelde amatör ligde mücadele veriyoruz fakat Atatürk’ün yereli ya da geneli olmaz. Her Türk gencinin ve biz büyüklerin amacı, Atatürk’ü anlatmaktır. Ülkemizin kurucusunu taraftar formamızda taşımaktan büyük onur duyuyoruz. Zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek istiyoruz.” İfadelerini kullandı.
ÖRNEK DAVRANIŞA ZİYARET
Çok sayıda kişinin takdir ettiği Arslanlı Gençlikspor’un forma kararına ilk tebrik de Vatan Partisi’nden geldi.
Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak, Nazilli İlçe Başkanı Zühre Genişel ve il yönetim kurulu üyeleri, yeşil beyazlı ekibi tesislerinde ziyaret etti.
Kulüp Başkanı Turgut Yerlikaya, taraftar gurubu lideri Murat Akın’ın karşıladığı parti heyeti futbolcularla da uzun süre sohbet etti.
“Uygulamayı görünce hemen ziyaret etmek istedik” vurgusunu yapan İl Başkanı Emre Albayrak, “Yüreklerinden koparak Atatürklü formaları yaptıklarını söylediler. Biz de hemen kutlamak istedik, ziyaret ettik. Öncelikle kutladık kendilerini çünkü Atatürk’e sarılmamız gereken bir süreçteyiz, sorunlarımızı da Atatürk ile çözeceğiz. Bu açıdan çok anlamlı bir davranış sergilemiş oldu kulüp yöneticileri. Bu sebeple kendilerini bir kez daha tebrik ediyoruz.” sözlerini kaydetti.
(HABER MERKEZİ)

Share