logo

23 Eylül 2017

Nazilli’de her bebeğe bir fidan

Nazillili Eczacı Ezgi Üçbudak, ‘Bir Bebek Bir Fidan’ sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında doğan her bebek için bir fidan dikiyor.
Nazilli’de faaliyet gösteren Eczacı Ezgi Üçbudak, 8 aydır sürdürdüğü proje kapsamında Nazilli’de dünyaya gelen her bebek için bir fidan dikiyor. Yaptığı işte farkındalık oluşturmak için bu projeye başladığını söyleyen Üçbudak, “Ezcacılığı 2.5 yıldır severek yapıyorum. Sekiz ay önce ezcanemizi açtık. Meslektaşlarımla aynı işi yapıyorum ama bir farkındalık oluşturmak için Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’ndan (TEMA) bu kartları aldım. TEMA Vakfı’na bağış yaparak hastalarımızın doğan bebekleri için birer fidan dikiyoruz. Hastalarımız da aldığım bağış kartlarının üzerine bebeklerinin isimlerini yazarak takdim kendilerine veriyorum. Anne-babalar bu sertifikaları aldığında duygulanıyor. Çünkü bebeklerinin ismi ile bir ağaç yeşerip büyüyor. Anne-babaları öyle görmek, beni ve iş arkadaşlarımı da çok mutlu ediyor” dedi.
Ailelerin bağış kartlarını çerçeveletip evlerine astıklarını belirten Ezcacı Üçbudak, “TEMA Vakfı’na ait kartları 8 aylığa kadar bebekleri olan ailelere hediye ediyoruz. Aileler sertifikaları çerçeveletip evlerinin en güzel köşelerine astıklarını söylüyorlar. Aileler, bebekleri ile eczanemize tekrar geldiğinde çocuklarının büyüdüklerini görüyoruz. Bebekler büyüdükçe, onlarla birlikte fidanı da büyüyor, yeşeriyor. Tanıştığım bebekler ile ileride bir orman olur diye düşünüyorum. Yaptığım iş inşallah örnek olur da daha fazla ağacımız yeşerir. TEMA Vakfı sayesinde de Türkiye’nin farklı hatıra ormanlarına fidan dikiyoruz” diye konuştu. (İHA)

Share