logo

30 Eylül 2017

Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Asteğmen Nazilli’de Toprağa Verildi

Van’da asteğmen olarak vatani görevini yaparken evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 26 yaşındaki Nazillili öğretmen Emin Acun, memleketi Nazilli’de son yolculuğuna uğurlandı.
Van’ın Gürpınar Jandarma Komando Taburu’nda görev yapan ve arkadaşları ile oynadığı halı saha maçından sonra evinde duş alırken kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği öğrenilen asteğmen Emin Acun, bugün Nazilli’de toprağa verildi. Bekar olduğu öğrenilen 26 yaşındaki asteğmenin vatani görevine başlamadan önce Afyonkarahisar’da öğretmenlik yaptığı öğrenildi. Şehit Acun’un cenazesi, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığı’ndaki törenin ardından memleketi Nazilli’ye getirildi. Aydın’ın Nazilli ilçesi Yenimahalle, 66. Sokak’taki baca ocağına öğle saatlerinde getirilen asteğmen Acun için helallik istendi. Baba Ertan Acun ve anne Yasemin Acun ile birlikte tüm sevenlerinin gözyaşlarına boğulduğu evin önünde Acun için helallik istendi. Daha sonra Yeni Bahar Camii’ne getirilen Acun’un cenaze namazı cuma namazını müteakip kılındı. İl Müftüsü Ömer Kocaoğul’un kıldırdığı cenaze namazında Müftü Kocaoğul helallik istedi.
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger başta olmak üzere AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz ve Mustafa Savaş, Nazilli Kaymakam Vekili Sultanhisar Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ve diğer protokol üyeleri Asteğmen Emin Acun’un cenazesine katıldı. (İHA)

Share