logo

22 Kasım 2017

Ege Bölgesi’nde bir ilk

Esnafa 320 bin TL iş yeri edindirme kredisi
Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Halk Bankası iş birliği ile yürttüğü iş yeri edindirme kredisi kapsamında Hilmi Tülek’e 320 bin TL değerinde kullandırarak Ege Bölgesi’nde bir ilke imza attı.
2.gruptan 1.gruba yükselerek büyük bir başarı elde eden Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Ege Bölgesi’nde bir ilke imza attı.

Kooperatif, Halk Bankası ile ortaklaşa yürütülen iş yeri edindirme kredisi kapsamında esnaf Hilmi Tülek’e 320 bin TL kredi kullandırarak Ege Bölgesi’nin ilk iş yeri edindirme kredisi kullandıran Kooperatifi oldu.
Kooperatif binasında düzenlenen törenle Hilmi Tülek sözleşmeyi imzaladı.
İmza törenine Halk Bankası Müdürü Mesut Yeşilbaş, Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Dursun Öztunç, yönetim kurulu üyeleri ve esnaf Hilmi Tülek katıldı.
YÜZDE 5 FAİZ ORANI
500 bin TL değerine kadar yıllık yüzde 5 faiz oranıyla 10 yıl vadeli kredi kullandırma imkanına sahip olduklarını belirten Başkan Öztunç, “Eğer 500 bin TL değerinde kredi kullanırsa esnafımız bunu 10 yıl içinde 682 bin Lira olarak geri ödemesi varç Nazilli’ye layık olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Parayla ilgili bir problemimiz yok. Bu kredi esnafımız için büyük bir şans. Kira öder gibi iş yeri sahibi oluyorsunuz. Herkese hayırlı olsun” dedi.
DEVLET DESTEKLİ BİR KREDİ
Söz konusu kredinin faiz oranın yıllık faiz oranlarının üçte biri olduğunu kaydeden Halk Bankası Müdürü Mesut Yeşilbaş, “Bu kredide devlet desteği söz konusu. Esnafımızı destekleme amaçlı bir kredi. Normalde esnaf ve sanatkarlar iş yeri alımı yaparken bize geldiğinde aylık yüzde 14 gibi rakamlar oluyor ancak bu kredide yüzde 5 faiz. Buda konut kredisinin neredeyse yarı fiyatına denk geliyor” ifadelerini kullandı.
BU TÜR DESTEKLERLE ESNAF HER ZAMAN İLERLER
İş yeri sahibi olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Hilmi Tülek, “Bu tür yardımlar olduğu sürece esnafın her zaman için bir adım daha ileriye gideceğine inanıyorum. Bu kredinin verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
HABER:Mustafa Çelik

Share