logo

12 Haziran 2013

Aydın’da İlk Kez Makyaj ve Saç Festivali Yapıldı

Aydın Berberler Kuaförler  Odası tarafından 1’ncisi düzenlenen Makyaj ve Saç Festivali Şükran Güngör  Tiyatro Salonu’nda  gerçekleşti.

Önceki  gün düzenlenen festivale Aydın Esnaf  ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hulisi Akşit, Aydın Berberler Kuaförler Odası Başkanı Selahittin Çetin Doğan, İZKUDER, Aydın, Nazilli, Söke Show grubu katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının  ardından Aydın Berberler Kuaförler Odası Başkanı Selahittin Çetin Festivale katılan konuklara  hitaben açılış konuşması yaptı.

Selahittin Çetin’in konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“ Aydın’da ilk defa düzenlenen Makyaj ve Saç Festivali’ne katılan tüm konuklarımıza teşekkür ederim. Bugüne kadar böyle festivaller İzmir, Ankara, Diyarbakır, Bursa gibi illerde yapılıyordu. Aydın’dan bir çok meslektaşımız,  bu festivallere katıldılar.

Bizde  üyelerimizi oralara götürmek yerine bu festivali Aydın’da düzenlemeye karar verdik.Amacımız  yapılan bu etkinlik sayesinde Aydın’da çalışan birçok meslektaşımızın diğer illerdeki meslektaşlarıyla bir araya gelmesi, aralarında dostlukların sağlanması, yeni saç ve makyaj modellerinin tanıtımı, fikir alışverişi gibi birçok konuda  adım atmak.

Festivale Aydın, Nazilli, Söke ve  İZKUDER katıldı. Aydın’ 160 tane kuaför üyemiz var. Ne yazık ki o kadar duyuru yapmamıza, tek tek işyerlerini gezip davet etmemize  rağmen Aydın’dan katılımın bu kadar az olması bizleri çok üzdü.  Ama bu bizi yıldırmayacak, inşallah bu festivalin 2’cisinide gerçekleştireceğiz. Her yapılan yeni festivalde inanıyorum ki katılım daha artacak ve daha farklı olacak. Aydın’da bu tür festivallere katılmak için bir ekip kurup İstanbul ve Avrupa’da yapılan bu tür festivallere ekibizi göndermeyi istiyoruz.” dedi.

Başkanın konuşmasının ardından ZFC Cosmetic Professional Make UP  tarafından profesyonel makyaj eğitimi verildi. Yetenek Sizsiniz Türkiye 3.sü İlizyonist Ahmet Küçükdoğan’ın gösterisiyle devam etti.

Daha sonra sırasıyla ;

Aydın Show Gurubu -Saç gösterisi; Ümit EFE, Tayfun HOŞGÖR, Hakan SELÇUK ,Uğur TUNÇ, Necdet ÇETİN,Umut AKÇAY, Salih KARADEM

  İZKUDER Show Grubu-Saç Gösterisi; Yiğit ULAŞ,  Oğuz GÜVEN, Ayten KAPTI, Işıl SARI, Erdal KUTKI,               Serkan KAHYA, Arzu KOKL U,  Hilal ÖZER.

Yetenek Sizsiniz Türkiye 3.sü İlizyonist Ahmet Küçükdoğan’ın gösterisi

Nazilli Show Grubu-Saç Gösterisi; Coşkun ÖZIRMAK , Mete ERGUL, Ahmet SAVRAN, Tamer DEMİREL, Uğur AYDOĞDU, Çağatay GUNCAN, Kubilay BAŞARAN,  Emin ESER

Aydın Show Grubu -Kesim SHOW; Bülent TOSUN,  Ercin A YVAS, Muharrem SENGUL, Hasan CEYLAN, Yılmaz MESUDİYELİ

 Söke Show Grubu -Saç Gösterisi; Çağatay BAĞSÜRER, Duygu BARTAN, Ferhat CEPÇİ ,             Ahmet ACAR, Gülgün PAMUKÇU,  Volkan ÖZBAŞI,Özlem SÖNMEZ

Aydın Show Grubu – Saç Gösterisi; Birsen FİDAN,  Coşkun TASKIRAN, Özgür ATIL , Yücel TÜRK, Hasan SEREN,  Turgut ÖZKAN, Rıdvan ONA T,  Melek DİLİBALTA’nın gösterilerilenin ardından plaket ve Sertifika töreni ile sona erdi.

(Mehtap ALTINKESER)

 

 

 

(Mücadele Ajans)

Share